Šestka

Šestka je číslo lásky.

Ak praveký človek definoval toto číslo, potom je to – jedna trojnožka, druhá trojnožka. To je číslo šesť. Trojnožka má svoj tieň, to, čo sa jej stále drží a nikdy sa od nej neodlúči. Ak štvorka bola preňho základom stabilného života, základnými vecami, ktoré jeho rodina potrebovala a ktoré ju obklopovali, a potom päťka číslom prírody naokolo, v ktorej sa nachádzali a ktorá sa nachádzala vo všetkom, potom šestka mohla byť tým pocitom naplnenia, ktoré vzišlo z toho, že všetko, čo je okolo, je prepojené s nimi. Dáva na nich pozor a stará sa o to, aby im nič nechýbalo.

Šestka sa tvarovo definuje pomerne jednoducho; je to špirála zatočená dovnútra. Alebo zatáčajúca sa dovnútra. Päťka sa chcela formovať do osmičky, ale šestka si to rozmyslela a stáča sa späť do tej pôvodnej nuly. Šestka je všeobjímajúca v tom, že objíma samu seba. Nájdeme ju v mušliach, v rôznych zatočených príveskoch, v keltskej špirále, v mnohých ďalších a ďalších špirálovitých útvaroch. Skôr než niekto namietne; áno, všetky tie špirály patria aj deviatke. Keď bude treba, dostaneme sa aj tam.

Šestka je číslom vnútorného vhľadu. Tak, ako sa špirála vinie do svojho stredu, tak sa šestka vnára do svojho vnútra a nachádza tam pokoj a harmóniu. Šestka je objatím. Je to “hadie” číslo podobne ako nula (a deviatka). Pamätáte si na trojku a embryo? Šestka je podobným tvarom; rovnako ako trojka sa stáča k prvotnému bodu, aj keď iným spôsobom ako trojka. Jednociferné násobky trojky sú všetky také; najviac sa približujú tvaru prvotnej nuly.

V astrológii šestka predstavuje planétu Venušu. Venušu asi netreba predstavovať; bohyňa krásy a lásky. Je druhou planétou od Slnka a je poriadne horúca, zakrytá hustou prikrývkou mrakov vytvárajúcich skleníkový efekt. Hoci je len druhá v poradí, je najteplejšou planétou vôbec. Je veľmi podobná Zemi, predpokladá sa dokonca, že na nej kedysi bol život. Teplo… voda… to, čo nachádzame vnútri, keď cítime pokoj. Kedysi sme sa vznášali vo vode a nerušil nás okolitý svet. Boli sme v tme a teple, a ten pocit pokoja a harmónie so svojím okolím – tak ako kedysi v maternici – sa spája práve s láskou, ktorá je vnútri nás.

Chaldejci priraďovali číselnú hodnotu 6 trom písmenám nasledujúcim hneď za sebou; U, V a W. Všetky akoby boli tunelom kamsi do hlbín, dovnútra. Severská runa Uruz, ktorá pripomína písmeno U obrátené hore nohami, znamená silu. Ak je otočená naopak, znamená, že sa treba ponoriť do vlastných hĺbok a hľadať tam vlastnú sebadôveru a silu. U je samohláska s najnižšou vibráciou; je najďalej od Najvyššieho vedomia. Tým, že sa stáčame do seba, klesáme do tmy a paradoxne sa tak približujeme Najnižšiemu vedomiu – alebo Nevedomiu – z ktorého sme povstali, aby sme plnili úlohy, ktoré sme si určili pred narodením.

Dve šestky obrátené  proti sebe pripomínajú list. Listy rastlín sú zdrojom energie a výživy pre celú Zem. Bez fotosyntézy, ktorá prebieha práve v listoch, by život na Zemi čoskoro zanikol alebo by sa premenil na zúfalý boj o prežitie, kde by silnejší zabíjali slabších. Listy sú tiež akoby naopak obrátené srdcia, hrotom smerujúce nahor; akoby srdce samotné bolo nádobou, z ktorej sa vylieva láska. Lipové listy sa nachádzajú na pečati Slovenskej republiky a tiež na niektorých slovenských eurominciach.

V tarote sú šestkou Milenci; tí, ktorí našli svoje pravé Ja. Milenci predstavujú hľadajúcich. Dvoch ľudí, ktorí videli svet a chcú sa naň pozrieť očami niekoho iného. Sú to ľudia, ktorí dosiahli vnútornú harmóniu, ktorí objali sami seba a v tom objatí našli svoje skutočné Ja, ktoré tam vždy bolo, aj keď sa nazdávali, že to tak nie je. Milenci sú znovu stabilizačnou kartou po prepojení svetského a duchovného; je to štádium, v ktorom nachádza človek skutočnú harmóniu, kedy pochopí, že jedno aj druhé je jedným a že vždy jedným bolo. Toto pochopenie prináša práve ponor do seba samého; sebaobjatie, ktoré zahŕňa všetko. Nás aj to ostatné, čo je zdanlivo mimo nás. Milenci dosiahli toto spojenie nielen na úrovni mysle, ale aj na úrovni svojho najhlbšieho vedomia, úrovni svojho skutočného Ja a naladili sa tak na najjednoduchší spôsob tvorenia. Pretože najľahšie sa dá tvoriť vtedy, keď chápeme a cítime, že všetko je skutočne jedným.

Môže nasledovať ďalší krok vpred.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s