Desiatka

Desiatka je prvé zložené číslo; pozostáva z dvoch jednoduchých, cez ktoré sme sa už dostali. Zložené čísla sa priamo nevzťahujú k planétam, písmenám či obrazcom; keďže sú zložené z dvoch čísel. Tiež sa o nich hovorí, že ak ste sa narodili v deň, ktorý je viac než deviaty v daný mesiac, nesiete so sebou karmu, ktorá je vtesnaná do daného zloženého čísla. (To znamená, že ak ste sa narodili v prvý až deviaty deň mesiaca, ste údajne od väčšiny svojej karmy už očistení.) Desiatka je tiež celkom výnimočné zložené číslo, pretože v sebe skrýva celé tajomstvo bytia.

ON – OFF. Zapnuté – vypnuté. 0 – 1. Alebo skôr: 1 – 0. Vesmírny vtip.

Nula v tejto koncepcii znamená “zapnúť”, pretože z nuly všetko vychádza. Akonáhle prebehne proces vynorenia sa z prvopočiatočného nič (jednotka), je tvorenie v podstate ukončené. Preto, úplne nelogicky, je nula “zapínacím”, alebo “ON” štádiom. (Nie je to ani také nelogické; keď chcete niečo zapnúť, prepínate zo stavu nula do stavu jeden. Ak to chcete vypnúť, postupujete opačne, zo stavu jeden do stavu nula. “ON” je nula, “OFF” je jednotka.)

Desiatka je číslom, kde sa stretáva niečo s ničím. Nie všetko s ničím; všetko a nič zároveň je nula. Jednotka je niečo. Takže sa tu stretáva niečo s ničím; niečo – prvotné “ja” – čerpá z ničoho – pôvodného celku. Keďže to tak je, je desiatka veľmi silné číslo. Vykladá sa ako “IMAGE & ORDAIN”, predstav si a stane sa. Desiatka symbolizuje moc mysle; čokoľvek si predstavíme a vložíme do toho svoju energiu, stane sa. Nie vždy v tej podobe, v akej sme na to mysleli; ale forma závisí od stupňa, v akom naša myseľ je. Ak je schopná produkovať dokonale čisté obrazy bez nánosu očakávaní a túžob, potom tento výrok platí doslovne; predstav si a stane sa.

Ak ste sa narodili desiateho v mesiaci, je celkom možné, že k vám ide práve táto vibrácia (ak celkové číslo dátumu so všetkými číslami nie je protiťahom voči tomuto číslu). Ak by ste chceli dosiahnuť tento stav, potom je to veľmi jednoduché; zvoľte si meno – prezývku, alebo formu svojho mena – ktoré má číselnú hodnotu desať a žiadajte ľudí, aby vás tak oslovovali. Tiež na seba myslite v tomto kontexte; ja viem, znie to čudne, ale čím častejšie je opakovaná určitá vibrácia, tým viac energie do toho investujete, a to, že energia priťahuje pozornosť, už asi vieme.

Uvediem príklad; meno, pod ktorým vystupujem tu na blogoch, Dae, má číselnú hodnotu 10. V skutočnom živote ma tak volá málokto; ale aj to stačí na to, aby práve toto meno prevzalo takpovediac prím; zistila som, že vibrácie desiatky sa v poslednom čase okolo mňa zosilňujú. Priťahujem si, čo chcem, jednoducho povedané. (Tiež mám to šťastie, že moje bežne používané meno nie je v rozpore s týmto krycím.)

V tarote je desiatkou Koleso šťastia. Ak sčítate jednotku a nulu, dostanete sa znovu k jednotke; dá sa povedať, že Koleso šťastia je nový Mág. Spomínate si, v čom tkvela podstata Mága? Mág bol stredobodom svojho vlastného sveta. Skúmal ho a mal ho pevne v rukách. Koleso šťastia je o tom istom; pokiaľ ste si istí tým, kto ste, neexistuje nič také ako šťastie alebo nešťastie; aj jedno, aj druhé si tvoríte sami. Koleso nie je neovplyvniteľné. Ešte raz: Koleso nie je neovplyvniteľné. To, kam sa dostanete, kam sa zvrtnete, záleží vo veľkej miere na vás. Rovnako ako u Mága, aj u Kolesa hrá prvoradú úlohu myseľ ako taká; asi nikde nie je sila mysle taká strašná ako práve v Kolese. Poznáme súťaže s obmenami názvu “Koleso šťastia”; vieme, že osud sa môže zvrhnúť tak či tak. Ale ak naozaj veríte vo svoje schopnosti, dokážete si pritiahnuť všetko šťastie. Bez ohľadu na pravdepodobnosť.

Je chybou myslieť si, že nemôžete mať všetko. Prečo by ste nemohli? Ak si poviete, že nemôžete mať všetko, tak ani všetko mať nebudete; myseľ je neúprosná. Ale Koleso sa vždy točí tak, ako to chcete – alebo ako to prikážete – vy sami. V tom spočíva ten vesmírny vtip; ak budete presvedčení – naozaj presvedčení – o tom, že si zaslúžite všetko, o čom snívate (napokon, prečo inak by ste o tom snívali), dostanete to. Ak čo i len jedinú vec z celého toho objemu budete spochybňovať, nepríde k vám. Pretože ste si to tak priali.

Desiatka je číslom, kde jednotka – “ja” – stojí pred nulou. V prvom rade teda záleží na nás ako jednotlivcovi, aby sme si pritiahli to, čo chceme, z ucelenosti nuly. Ak sa nám to nepodarí, svet sa nám vyšmykne z rúk a budeme sa musieť ponoriť tak hlboko, aby sme získali dostatočnú sebadôveru a mohli znovu začať úlohu tohto čísla riešiť.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s