Šestnástka

Šestnástka je tak trochu klamlivé číslo. Ak spojíme jednotku – “ja” – so šestkou – láskou – potom by to malo byť ideálne číslo vo vzťahu k sebe a k okoliu. Faktom je, že vo veľkej väčšine prípadov je to naopak. Šestka totiž v tejto kombinácii predstavuje určité riziko; napriek všetkým stupňom, ktoré jej predchádzali, sa v tomto čísle skrýva ničivý potenciál práve kvôli charakteru čísla šesť.

Šestka je totiž číslo, ktoré sa zavíja samo do seba. V kombinácii s jednotkou to môže spôsobiť problémy toho typu, že sa sústredíme len na seba a prestávame vnímať okolie a jeho signály. Pochvalné, kritické, varovné… Šestnástka je číslom, ktoré sa vykladá ako “Zničená pevnosť”. Ak sedíte vnútri pevnosti v presvedčení, že je dostatočne pevná, aby odolala čomukoľvek, ak vás v tej pevnosti skúšali už stokrát napadnúť a nikdy sa im nepodarilo ju dobyť, potom môžete podľahnúť ilúzii, že tá pevnosť je nedobytná. Faktom však je, že na všetko existuje spôsob.

Šestnástka je číslo ohrozenia. Keďže sa šestka sústreďuje na svoje vnútro, jednotka, ktorá je prvotným impulzom skúmania, sa sústredí len na túto jednu oblasť. Zabúda pritom kontrolovať okolie, ktoré je spätnou väzbou na to, čo zo seba prirodzene jednotka vyžaruje. Ľudia s číslom šestnásť by nemali stáť na očiach verejnosti práve kvôli tomu, že vibrácie šestnástky ich pozornosť smerom navonok rozptyľujú a smerom dovnútra koncentrujú. Vieme, že za každých okolností je potrebné udržať rovnováhu; a keďže pri tomto spôsobe fungovania je rovnováha narušená, väčšinou dochádza k drastickému prebudeniu.

V tarote je šestnástkou Veža; stavba, do ktorej udiera blesk a ona sa tak rúca. Aké výstižnejšie prirovnanie by sa dalo nájsť k číslu šestnásť? Ak nie sú základy veže dostatočne pevné a jej múry dostatočne často kontrolované, stačí aj menej ako blesk, aby stratila súdržnosť a rozpadla sa. Analogicky, ak si budeme všímať iba svoje vnútro a zabudneme venovať pozornosť detailom okolia, ujdú nám signály, ktoré by nás mohli na hroziace nebezpečenstvo upozorniť. Veža je varovaním, že raz – za krátky alebo dlhší čas – príde niečo, čo nami otrasie a donúti nás všimnúť si to, čo sme dlho nechávali nepovšimnuté. Je pravdou, že najdôležitejšie je naše vnútro; reakcie okolia na naše vnútro sú ale rovnako dôležité. Chceme žiť tak, aby sme sa nemuseli báť katastrofy; a práve to sa dá spraviť tak, že pozorne sledujeme informácie, ktoré k nám prichádzajú zvonku.

Šestnástka ale nemusí byť len o informáciách zvonku. Jednotka a šestka spolu dávajú sedmičku, ktorá je číslom duchovna. Intuícia nás môže varovať vopred; ale musíme jej venovať dostatočnú pozornosť. Ak chceme nevnímať okolie a skúmať sami seba, potom sa treba spoliehať na vlastný vnútorný hlas, ktorý nás včas varuje. Je dôležité nezatláčať do úzadia myšlienky, ktoré naznačujú ohrozenie alebo určitú okolnosť, ktorú by sme si mali povšimnúť; častokrát je to trebárs aj obrázok alebo určité slovo. Na základe asociácií, ktoré v nás daný podnet vyvolá, by sme mali byť schopní včas sa pripraviť na to, že “tam vonku” sa niečo zomelie.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s