Sedemnástka

Sedemnástka je, podobne ako bola štrnástka, spojením dvoch “ráznych” čísel. Na rozdiel od čísla duše, sedemnástka je niečím ako “vyšším upgradom” duše. (Je to číslo mena Gabriel; kto má nejaké tie skúsenosti s energiou Gabriela alebo si o ňom/nej čo-to prečítal, možno týmto nadobudne určitý obraz.) Podobne ako pätnástka je to číslo s veľkou duchovnou hĺbkou a niekedy sa označuje ako “číslo nesmrteľnosti”. (Holt celý Gabriel.)

Jednotka – “ja” – sa tu stretáva so sedmičkou – duchovnom. Individualita sa stretáva (a obohacuje) s podstatou života a smrti a ich vzájomných premien. Sedemnástka, práve kvôli duchovnému rozmeru sedmičky, je magickou vibráciou v zmysle pokoja, pochopenia, nájdenia vlastného stredu a udržania si nadhľadu. Sedemnástka je tiež obrazom lásky, ktorá nás vypĺňa bez ohľadu na to, či to chceme alebo nie, či si to všímame alebo nie. Vykladá sa ako “Mágova hviezda”; často sa aj zobrazuje ako osemcípa hviezda a spája sa s Venušou (táto planéta je najjasnejšia zo všetkých “malých svetiel” na oblohe).

Sedemnástka je v podstate číslom, ktoré nachádza svoj vlastný stred a dokáže hranice okolo seba udržať, ale zároveň ich aj posúvať (skôr potenciálne), pretože si uvedomuje, že hranice sú a zároveň nie sú a záleží to na spôsobe vnímania. V predošlých číslach sme si uvedomili, kto sme a kým máme byť, veľa sme sa naučili a začali sme si naozaj dôverovať. Sedemnástka je odmenou za všetky tieto lekcie, ktorými sme prešli. Odmenou, ktorú sme možno ani nečakali, ale aj tak sa nám dostáva, pretože to tak jednoducho má byť.

V tarote je sedemnástkou Hviezda, ktorá svieti na cestu pútnikom. Hviezda je oznamovateľ; bola to hviezda, ktorá viedla troch mudrcov k novonarodenému Ježišovi a bol to Gabriel, ktorý informoval Máriu, že počne dieťa. Hviezda je symbolom nádeje, svetla, cieľa, ktorý máme pred sebou a tiež sily, ktorá nás ženie vpred. Hviezda je motiváciou; je zároveň tým, čo prijímame a tým, čo dávame. Hviezda je darcom svetla, no v konečnom dôsledku sama profituje zo svojho sveta a živí tak okrem iného aj samu seba. Neustále sa obnovuje, takže prúd jej lásky nikdy nevyhasne. Hoci fyzické hviezdy sa rodia a zanikajú, podstata hviezdy je večná, pretože predstavuje čosi, čo sa ustavične rodí samo zo seba a vytvára tak jediné možné perpetuum mobile.

Jednotka a sedmička spolu dávajú číslo osem, čo je číslo karmy. Dá sa povedať, že je naším údelom, aby sme dospeli k vibráciám čísla sedemnásť a že našou úlohou na každý život je odhaliť práve ten stav lásky, pokoja, mieru a šťastia, ktorý toto číslo prináša. Práve preto je sedemnástka ten “vyšší upgrade” štrnástky; stanovujeme si podmienky, pomocou ktorých chceme tento stav dosiahnuť, a trvalo si ho udržať, pretože kdesi vnútri vieme, že práve to je našou úlohou tu na Zemi.

1 thought on “Sedemnástka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s