Dvadsiatka

Dvadsiatka je prvým dvojciferným číslom, ktoré začína dvojkou. Proces uvedomovania si “ja”, jednotkový proces, je na konci a začína nová fáza. Dvadsiatka je zložená z dvojky, ktorá predstavuje “druhé ja”, čiže zrkadlo, ktoré ukazuje našu tvár. V prvom čísle začínajúcom dvojkou, dvadsiatke, je toto zrkadlo spojené s prvotnou nulou, ktorá symbolizuje moc, všetko a nič dohromady.

Dvadsiatka je číslom, kde sa zrkadlo stáva zrkadlom. Jeho význam je “Prebudenie”. Človek pod vplyvom dvadsiatky si v istej situácii uvedomí niečo, čo mu prevráti život naruby; to je prebudenie. Pred touto situáciou je zrkadlo zakryté; je možné, že človek si nevie vysvetliť veci, ktoré sa dejú okolo neho. Po odhalení – prebudení – však je už nemožné vrátiť sa späť a plachta zakrývajúca zrkadlo sa úplne stráca. Dvadsiatka ukazuje, ako veci fungujú a človek pod jej vplyvom zažíva mnoho znamení, ktoré potenciálne môžu strhnúť plachtu. Tiež prináša sny, ktoré sú nápomocné a dokážu človeka včas varovať.

Dvadsiatka, ak ju porovnáme s desiatkou, je číslom menej šťastným. Desiatka musí vynaložiť oveľa menej námahy, aby dostala to, čo chce; dvadsiatka pred odhalením bude bojovať intenzívnejšie, ale po odhalení sa dostáva veľmi blízko k moci desiatky. Prebudením sa odkrývajú nové výzvy a človek vidí svet v inom svetle. To, či daný človek tieto výzvy prijme, je už na ňom, no spravidla je tento prerod taký hlboký, že nie je možné výzvy odmietnuť.

V tarote je dvadsiatkou Súd, odkiaľ sa navracajú duše odsúdené na zánik. Duša zaniknúť nemôže; môže však byť zdanlivo uväznená na dlhý čas. Súd je potom možnosťou, ako sa oslobodiť od ilúzie, že sme viazaní. Súd v hmotnom svete môže dopadnúť v náš prospech alebo nie; v každom prípade je však poučením a prináša možnosť vytriezvenia z ilúzii, ktoré sme si za svoj život nahonobili. Súd môže prinášať trest, no trest sa dostáva iba tým, ktorí cítia vinu. Oslobodenie nikdy nie je nespravodlivé; zbaviť sa pút je vždy prospešné, pretože nám otvára nové obzory. Súd je navyše nestranný; možno posudzuje naše skutky, ale v konečnom dôsledku sa novej šance dočká každý z nás.

Dvadsiatka sa redukuje na dvojku; číslo zrkadla. Keďže nula je číslom pridávajúcim moc, potom dvadsiatka je číslom, ktoré nesie silnejšie posolstvo ako dvojka, hoci ich základný význam je rovnaký. Dvojka je zrkadlom, ktoré však nemusí byť vedomým zrkadlom; ak nemá partnera, je ťažké si uvedomiť, že človek zrkadlí to, čo sa nachádza okolo neho a naopak. Nula ako symbol všetkého a ničoho však pomáha človeku uvedomiť si, že to tak je; a práve týmto posolstvom dokáže posunúť cestu významne vpred a pomôcť človeku uchopiť svoj život do vlastných rúk.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s