Dvadsaťjednotka

Dvadsaťjednotka by mohla pripomínať dvanástku; obsahuje rovnakú jednotku a rovnakú dvojku ako dvanástka. V tomto prípade sa ale dvojka zrkadliaca okolie a zrkadliaca sa v okolí nachádza na prvom mieste a tak je určujúcim faktorom pre “ja”. Z tohto spojenia získavajú to najlepšie obe čísla; jednotka je prispôsobivejšia práve kvôli nadradenému vplyvu zrkadla, ktoré používa “ja”, namiesto toho, aby “ja” používalo zrkadlo.

Dvadsaťjednotka je číslom, ktoré sa zobrazuje ako “vesmír”. Jeho význam je “Mágova koruna”. Keďže dvojka tu má prednosť pred jednotkou, je určujúcim faktorom spolupráce týchto dvoch čísel. Je to dvojka, ktorá rozhoduje, ako sa bude “ja” prezentovať, kdežto u dvanástky, čísla učenia, to bolo naopak; bolo to “ja”, ktoré rozhodovalo, ako sa bude používať zrkadlo. Prenesene sa to dá povedať tak, že pri dvanástke držalo opraty v ruke vedomie; u dvadsaťjednotky je to podvedomie. Znamená to, že dvadsaťjednotka využíva svoj vnútorný hlas na to, aby sa dokázala jednak prispôsobiť prostrediu a jednak pôsobiť podľa svojich zámerov.

Dvadsaťjednotka je preto ďalším číslom karmickej odmeny. Človek, ktorý má dostatočne vyvinutý svoj vnútorný hlas tým, že ho počúva a riadi sa podľa neho, nemôže pochybiť, pretože jeho skutočné ja vie presne, čo chce a čím má byť. Ak mág trvá na svojich požiadavkách, ktoré ale nie sú v zhode s tým, čím má byť, nebude preňho ľahké ich uskutočniť. Ak naopak pochopí, že veci plynú tak, aby bol skutočne tým, čím sa má stať a pustí tak z rúk ich kontrolu, dosiahne cieľ oveľa ľahšie a je korunovaný, pretože dosiahol múdrosť.

V tarote je dvadsaťjednotkou Svet zahŕňajúci všetko, čo je. Je to posledná karta Veľkej arkány; po nej sa môžeme dostať už len znovu k Bláznovi. Svet predstavuje zmúdrenie pôvodného Blázna, ktorý prešiel mnoho krokov k tomu, aby dosiahol úplne rozvinutie svojho vnútorného hlasu, čo ho po celý čas viedol. Odovzdal sa svetu a zároveň ho získal, pretože ďalej sa ísť nedá. Kto má pod kontrolou svoj svet a pritom ho nekontroluje vedome, má všetko, čo sa dá získať. Svet je zavŕšením cesty Mága a jeho cieľom. Po tejto karte sa dá dostať na ďalšiu úroveň, kde opäť musíme začínať od začiatku, aby sme sa mohli dostať k ďalšej méte.

Dvojka a jednotka spolu dávajú číslo tri, číslo tvorenia. Je to síce nekontrolované tvorenie, ale keďže človek v štádiu dvadsaťjednotky dôveruje svetu a jeho vývoju, je to tvorenie, ktoré je vždy v jeho prospech. Vnútorný hlas, naša intuícia, vie, ako smerovať tvorenie, a tiež vie, že neusmernené tvorenie nás dokáže dostať k iným výškam, o ktorých sme predtým ani nemohli uvažovať, pretože sme o nich nevedeli. Dvadsaťjednotka je preto víťazným číslom, nech už je cesta k nej akákoľvek dlhá.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s