Dvadsaťdvojka

Dvadsaťdvojka je ďalšie majstrovské číslo podobne ako jedenástka. Dve dvojky tohto čísla sa nezratávajú na štvorku, pretože význam dvadsaťdvojky je značne odlišný od významu štvorky. Dve dvojky stojace za sebou – dve zrkadlá, ktoré stoja proti sebe – sú totiž obrazom, ktorý dokáže byť problematický. Dvadsaťdvojka je číslom mena Michael a jeho význam dosť odráža charakteristiku tejto energie.

Štvorka bola číslom nastolenia pravidiel pre hmotný svet; dvadsaťdvojka má síce s hmotným svetom veľa spoločné, no nezodpovedá podstate štvorky práve vďaka číslam, z ktorých sa skladá. Dve zrkadlá postavené proti sebe budú odrážať jedno druhé; a najviac budú odrážať predmet, ktorý sa nachádza medzi nimi. Dvadsaťdvojka má význam “Pokora a obozretnosť” a obraz, ktorý sa s ním spája, je obrazom človeka zaslepeného bláznovstvom iných, nesúceho na chrbte batoh plný omylov. Človek s dvadsaťdvojkou je dôverčivý a práve táto dôverčivosť ho môže doviesť ďaleko od toho, čím by sám mal byť. Ak totiž jeho dve zrkadlá odrážajú presvedčenia iných ľudí, dostáva sa do bludného kruhu vzďaľovania sa samému sebe, pretože iní ľudia nie sú tým, čím by mal byť on sám.

Dvadsaťdvojka je preto varovné číslo. Je predmet, ktorý sa nachádza medzi zrkadlami, skutočne nami, alebo je to len nastrčená pasca, ktorú tam umiestnil niekto iný bez našej kontroly? Dvadsaťdvojka je číslom, ktoré vyžaduje kritické zvažovanie pravdy. Michael je energiou, ktorá rozoznáva pravdu v každej jej podobe a preto je vodítkom, ako vlastne zvládať číslo dvadsaťdva. Prvoradou úlohou je rozpoznať pravdu v sebe; ak naše zrkadlá neodrážajú práve našu pravdu, môžeme sa stratiť v spleti právd okolo seba, no nikdy sa nedostaneme k tej našej. Michaelov meč pomáha rozlíšiť iné pravdy od tej našej bez toho, aby sme obmedzovali pravdy okolo seba. Všetky pravdy sú súčasťou jedného celku; ak však tá naša nemá možnosť prejaviť sa, ochudobňujeme tým celok o časť, ktorá je nemenej významná ako ostatné.

Hoci dvadsaťdvojka sa nemôže sčítavať na štvorku, predsa len je štvorka pomôckou, ktorú potrebujeme na to, aby sme dvadsaťdvojku zvládli s čo najmenšími ťažkosťami. Vytýčiť si pravidlá pre život v hmote, ktorý je zdrojom mnohých podnetov, čo treba neustále preverovať, je kľúčom k zvráteniu trochu zavádzajúcich vlastností zrkadiel. Zvládanie vlastnej pravdy bez toho, aby sme obmedzovali pravdy iných, je cestou, ako nepoškodiť ani seba, ani okolie. Ak je naša vlastná pravda znásobovaná dvoma zrkadlami dvadsaťdvojky, obohacuje celok. Michaelov meč takto pomáha jednak zachovať našu vlastnú pravdu, ale tiež nám bráni útočiť na iné; preto pokora v charakteristike tohto čísla. Dvadsaťdvojka môže byť novým Bláznom Veľkej arkány, ktorý je vystavený svetu a dôveruje mu, no pritom sa nepozerá pod vlastné nohy, pretože sa ešte nenaučil skutočne počúvať svoj vnútorný hlas. Naučiť sa práve tomuto umeniu je úlohou čísla dvadsaťdva a tiež úlohou energie Michaela.

1 thought on “Dvadsaťdvojka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s