Dvadsaťštvorka

Dvadsaťštvorka nasleduje po veľmi mocnom čísle; a sama je rovnako mocná. Stretáva sa tu naše zrkadlo, naša duša, s ustanovením podmienok pre vlastný svet. Duša vždy presne vie, kým je; tým pádom presne vie, aké podmienky si má nastaviť pre svoju existenciu a svoj svet. A keďže to presne vie, sú tie podmienky znovu veľmi priaznivé.

Dvadsaťštvorka je číslom, ktoré obsahuje podobné charakteristiky ako predošlá dvadsaťtrojka. Jej význam je “Láska – peniaze – tvorivosť”, čím sa zhŕňa to, že všetko v ľudskom živote bude priaznivé a bude sa priam hrnúť zo všetkých strán. Človek s týmto číslom pozná všetky dobré veci, ktoré život prináša. Keďže jeho duša je nastavená práve na tieto veci, prichádzajú k nemu samy bez toho, aby sa akokoľvek snažil. A tu niekde sa dá nájsť zádrheľ, ktorý platí tak pre dvadsaťtrojku ako pre dvadsaťštvorku.

Pri predošlom čísle sme si povedali, že sa človeku môžu dostať nepríjemné skúsenosti; nakoniec však z nich dokáže vyťažiť to lepšie. Pri týchto dvoch číslach za sebou hrozí to, že duševne zlenivieme. Ak všetko prúdi tak, ako si to prajeme, prečo sa snažiť o niečo ďalšie? Varovanie, ktoré je obsiahnuté v tomto čísle, spočíva práve v tom, že ak zneužijeme všetko to dobré, čo nám dvadsaťštvorka prináša, môže nás nabudúce dostihnúť iné číslo; len preto, že sme si to, ako inak, privolali svojím konaním. K šťastiu je treba pristupovať triezvo a nepúšťať z rúk rebríček hodnôt. Ak sa budeme správať arogantne, sebecky, ľahostajne k tomu, čo sa nám dostáva, aj to sa nám vráti.

Čísla dva a štyri sa sčítavajú na šestku, ktorá je číslom lásky. V tom sa skrýva poučenie; môžeme dostať všetko, čo chceme. Ale ak to nebudeme prijímať so skutočnou láskou, iba s jej náhradami a pokriveniami, potom rovnako náhradový a pokrivený bude náš život potom. Nejde iba o ďalší život; ide práve o ten, ktorý žijeme. Čo ak sa pred starobou dožijeme krachu ekonomiky a viac to, čo nám predtým prinášalo radosť, nebudeme mať? Ak pristupujeme k darom dvadsaťštvorky s láskou, dokážeme prestáť aj takúto skúšku a skutočne sa z nej poučiť.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s