Dvadsaťdeviatka

Dvadsaťdeviatka je zložená z dvojky, ktorá zrkadlí seba a okolie, a deviatky, čísla energie. Zrkadlo dokáže odrážať mnoho energie a dokáže tiež s touto energiou veľmi dobre spolupracovať, ak si ale bude ustavične pripomínať, čo je vlastne zdrojom tejto energie. Samotná dvojka je iba priemetom zdroja, ale môže dospieť k presvedčeniu, že ona sama je tým zdrojom.

Nebezpečenstvo zrkadla spočíva v tom, že sa za istých okolností môže identifikovať so zdrojom, hoci sa od neho v istých podstatných veciach líši. Po dvoch predošlých číslach – dvadsaťsedmičke, kde sa človek učí plne dôverovať svojmu vnútornému hlasu, a dvadsaťosmičke, kde sa človek chtiac-nechtiac musí zmieriť s ráciom, prichádza ďalšie štádium. Význam čísla dvadsaťdeväť je “Ťažko získaná milosť”. Predstavuje človeka, ktorý je skúšaný ďalšími a ďalšími situáciami. A tiež sa považuje za pravdepodobne najťažšie karmické číslo.

Pri tomto čísle sa mi vynára názov knihy českého autora Jiřího Vaceka Žiť, hoci aj na kolenách. Číslo dvadsaťdeväť obdarúva svojho nositeľa obrovskou duševnou silou. Je dôležité sa popri všetkých tých nepríjemnostiach, čo sa k nám pravdepodobne dostanú, nestrácať vieru v to, že všetko sa na dobré obráti. Energia dokáže byť ničivá; dokáže roztrieštiť zrkadlo a zničiť ho tak. Ale roztrieštením zrkadla ho nezbavíte jeho schopnosti odrážať stav vecí; práve naopak. Roztrieštením jedného zrkadla na sto črepov získate len sto menších zrkadiel. Kdesi tu treba hľadať skutočný význam tohto čísla; svet môže s nami spraviť čokoľvek, ale nedokáže nás zničiť, pokiaľ mu to sami nedovolíme.

Dvojka a deviatka sa zratúvajú na jedenástku; toto číslo je podobné dvadsaťdeviatke v tom, že tiež predstavuje boj. U jedenástky sa ale tento boj odohráva v našom vnútri, dvadsaťdeviatka akoby bojovala proti svetu. Každý človek bojuje proti svetu v tom zmysle, že mu vtíska svoju pečať. Duša každého z nás sa odráža vo svete vonku a práve prostredníctvom energie, ktorú zo seba vyžarujeme, meníme svoje okolie. Ak vytrváme v odhodlaní, všetko, čo sme zdanlivo stratili, sa nám vráti ešte znásobené; tak funguje enegia deviatky. A napokon, netreba zabúdať, že deviatka akékoľvek číslo posilňuje a aj jedenástka sa v konečnom dôsledku stáva dvojkou. Naša duša tak získava poslednú lekciu.

2 thoughts on “Dvadsaťdeviatka

  1. aj ja som 29tkova a uz davnejsie som mala na mysli to co sa tu pise. Rozmyslala som, co je tu moje skutocne poslanie okrem tych co si myslim ze viem :D, a napadlo mi -(skraslim to) – odskakat si co potrebujem a padat prec 😉
    A co sa tyka tej tazko ziskanej milosti; je to tiez tak. Vzdy ked sa s niekym novym spoznam, nazaciatku sa mu pozdavam, za par tyzdnov ma zacne nenavidiet a potom (ani neviem ako) ma zacne mat znovu rad 😀

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s