Tridsiatka

V predošlom cykle zavŕšila svoje spoznávanie zrkadlová časť nás; naša duša. Prešla vývojom od prebudenia po upevnenie si vlastnej podstaty a prechádza plne do tvorenia. Pretože tridsiatka je číslom, ktoré predstavuje tvorenie. Trojka posilnená nulou začína ďalšie štádia vývoja. Tvorenie je všetkým; je stredobodom sveta, v ktorom sa daný človek nachádza, pretože nula stojaca na druhom mieste je znakom cyklu, v ktorom sa tento svet a tento človek bude pohybovať.

Tridsiatka sa vykladá ako “Samotár – meditácia”. Určite ste už zažili chvíľu, keď vám napadla skvelá myšlienka. Odkiaľ prišla? Zvonka, zvnútra? Nech už pochádza odkiaľkoľvek, dopracujete sa k nej v stave, kedy ste sami sebou, plne tvoriví, keď sa sústredíte na svoj vnútorný hlas, ktorý spracúva vonkajšie podnety a zosúlaďuje ich s vlastnými podnetmi. Jednoducho, v stave meditácie, nech už to pre vás znamená čokoľvek.

Meditácia je veľmi tvorivá činnosť. Hoci navonok nerobíme nič (alebo možno áno a to je spôsob našej meditácie), v skutočnosti sa pozornosť sústreďuje na nás ako vykonávateľa určitej činnosti. Aj nečinnosť je činnosť. Keď sa dostaneme do svojho stredu, keď zosúladíme vonkajšok s vnútrajškom, dostávame sa k tvoriacim impulzom, ktoré z nás doslova tryskajú. V tom je krása čísla tridsať. Dokáže sa plne angažovať vo svete alebo stáť mimo neho, ale v každom prípade to bude robiť za plného využitia seba samého. Tridsiatka môže byť extrovertná alebo introvertná, no bude vždy sebou.

Tridsiatka sa zratúva na trojku, číslo neobmedzeného tvorenia, ktoré nasleduje po spoznaní seba samého. Je to počiatočné štádium tvorivého procesu, ktorý znovu prechádza rôznymi štádiami. V tomto prvom kroku je to ale jednoducho tvorenie; a tak aj postupuje. Vždy podľa vlastnej ľubovôle.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s