Tridsaťjednotka

Tridsaťjednotka je obrátenou formou trinástky. Stretáva sa tu tvorenie s naším “ja”. U trinástky stálo “ja” na prvom mieste; v tridsaťjednotke je to naopak. Trinástka bola číslom tvorenia vychádzajúceho z “ja” a spôsobovala mnohé zmeny v našom okolí. Tridsaťjednotka je ale tvorenie, z ktorého vychádza “ja”; a to spôsobuje zmeny v našom vnútri. Tvorenie formuje osobnosť, nie naopak.

S predošlým číslom má tridsaťjednotka veľa spoločného. Charakterizujú sa tiež podobne; o tridsiatkach sa hovorí, že nepotrebujú okolo seba veľa osôb, aby sa dokázali plne venovať meditáciám. Tridsaťjednotka je v tomto ohľade ešte vyhranenejšia. Vykladá sa ako “Ústranie – pustovník”. Predstavuje človeka, ktorý sa odreže od vonkajšieho sveta a je úplne sebestačný. Neraz sa často aj fyzicky izolujú od spoločnosti, ale aj keď sú uprostred mnohých ľudí, existujú si sami pre seba.

Tridsaťjednotka spotrebuje všetok svoj tvoriaci proces na tvorbu vlastného “ja”. Práve kvôli tomuto majú títo ľudia veľmi bohatý vnútorný život, bývajú tiež veľmi inteligentní, máločo im ujde, ak sa na niečo sústredia. Pracujú na sebe a je to práca neustála a dôkladná. Dokážu prehliadnuť masky a povrchnosť, čo býva ich hlavným hnacím motorom pre odtiahnutie sa. Rovnako, ako sú prísni sami na seba, sú prísni na iných; neplnenie kvalít, ktoré očakávajú sami od seba, u iných, ich ale neznechucuje. Cítia, že ostatní ľudia nie sú takí, ako oni a sami si vytvárajú bublinu, čo ich izoluje od spoločnosti, ktorá jednoducho nedokáže byť priaznivým prostredím pre ich vývoj.

Trojka a jednotka sa zratúvajú na štvorku. Znovu ide o vytýčenie si hraníc, podobne ako to bolo u trinástky. Tridsaťjednotka dbá o svoje hranice a jej tvorenie je cielené; smeruje na “ja”. “Ja” sa neustále dvíha na ďalšie a ďalšie úrovne a určuje tak nové a nové méty. Toto číslo tiež značne upevňuje sebavedomie, ak sa chápe správne. Ak sa meníme preto, že so sebou nie sme spokojní, nesmerujeme svoje tvorenie správnym smerom; budeme opravovať detaily a môžeme v nich časom stratiť prehľad. Ak sa meníme preto, že so sebou sme spokojní, prirodzene prichádza vedomie, že môžeme dosiahnuť viac, a takto nás dokáže tridsaťjednotka potiahnuť veľmi vysoko.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s