Tridsaťtrojka

Tridsaťtrojka je stretnutím dvoch troják. V školskom živote by to asi nebolo príliš želané stretnutie; v živote mimo školy je to stretnutie ambivalentné. Keď sa stretne tvorenie s tvorením, keď z tvorenia samotného vychádza ďalšie tvorenie, dostaneme priam explóziu stôp, ktoré za sebou zanechá človek ovplyvnený touto vibráciou. Nemôže inak; musí. Tvorenie je jeho podstatou a podstatou jeho podstaty je tvoriť. Tvoriť znamená zanechávať po sebe stopy.

Tridsaťtrojka nemá vlastný výklad, tak ako ďalšie zložené čísla, ktoré po nej nasledujú, ale jej význam sa veľmi podobá číslu dvadsaťštyri. Nositeľ čísla tridsaťtri je obdarený šťastím, láskou, úspechom vo všetkých možných sférach. Opäť je to číslo, ku ktorému sa môžeme dostať len prostredníctvom  mena; ak sa k nám dostalo prirodzene, je to signál, že sa nám dostalo karmickej odmeny. Tvoriť bez toho, aby niekto spochybňoval naše tvorenie, je obrovským darom.

Tak ako to bolo u dvadsaťštvorky, aj tridsaťtrojka má zdvihnutý varovný prst. Tvorenie nás môže vyčerpať; je síce našou podstatou, ale spolu so svetlom nám bola daná tma, ktorá slúži na regeneráciu. Ak sa do tmy začneme sťahovať príliš a staneme sa lenivými a príliš sebavedomými, otočí sa toto číslo proti nám a namiesto tvorenia nás zničí. Ničenie je totiž tiež tvorením; len obráteným naopak. Možno najznámejšie použitie tridsaťtrojky ako ničivého čísla (ale áno, vo svojej podstate stále tvorivého) je koniec života dlhodobo najvplyvnejšej osobnosti našej kultúry; Ježiša Nazaretského. Tridsiaty tretí rok jeho života bol zároveň jeho posledným; a zároveň bol jeho víťazstvom, pretože sa znovu vrátil do života.

Dve trojky sa sčítavajú na šestku, číslo lásky. Podobne, ako to bolo u dvadsaťštvorky, ale tiež u pätnástky, tridsaťtrojka nám dáva poučenie, že pokiaľ tvoríme so skutočnou láskou, nemôže sa nás dotknúť nič, čomu nedáme povolenie. Láska je najväčším darom a najlepšou ochranou voči čomukoľvek, čo by nám potenciálne mohlo ublížiť. Ak množstvo stôp, ktoré zanecháme s číslom tridsaťtri, bude naplnených láskou, ostane po nás cesta naplnená celou našou podstatou. A to je skutočnou karmickou odmenou.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s