Tridsaťpäťka

Tridsaťpäťka je stretnutím čísla tri a päť. Tvorenie sa stretáva s človekom; človek sa tvorí z vlastnej podstaty. Po predošlom čísle, kde sme si stanovili hranice toho, kým chceme byť, nás toto číslo učí ostať samými sebou a udržať si seba voči svetu. Trojka, ktorá je neobmedzeným tvorením, prechádza do človeka ako bytosti, ktorá je prírodným živlom a civilizovaným tvorom zároveň.

Tridsaťpäťka sa opäť vykladá rovnako ako číslo dvadsaťšesť. V čísle tridsaťpäť sme presvedčení, že tvoríme sami seba plne vedome a generalizujeme, že tak to robia všetci ostatní. Podobne ako v čísle 26, aj tu sa stretáva naše vlastné presvedčenie s okolitými ľuďmi, ktorí si nemusia byť plne vedomí toho, že proces sebatvorenia je výhradne v ich rukách. Dilemou čísla tridsaťpäť je: upozorniť ich na to alebo nie?

Treba si uvedomiť, že tridsaťpäťka nie je komunikačné číslo. Dokáže fantasticky komunikovať na vnútornej úrovni, sama so sebou, ale smerom navonok tak pôsobiť nedokáže. Päťka v tomto čísle totiž môže zvádzať k pokusom nadviazať spojenie s okolitým svetom a upozorniť ich – v dobrom – na lekciu, ktorú sme sa sami už naučili. Faktom ale je, že každý si musí svoju cestu prejsť sám a predčasné skoky vpred vývoju nijako nepomôžu, naopak, môžu ho výrazne poškodiť. Ľudia to podvedome vedia; preto odmietajú poznanie, ktoré je príliš mimo ich momentálneho dosahu vývojových stupňov. Z toho môže plynúť veľa sklamaní pre tridsaťpäťku. Preto je pre ňu dôležité ostať vo svojom strede, tak ako sa to naučila v predošlom stupni.

Trojka a päťka sa sčítavajú na osmičku, číslo karmy. Karma, neosobný zákon akcie a reakcie, sa uplatňuje tak ako u čísel dvadsaťšesť a sedemnásť. Naučili sme sa byť sami za seba, a práve preto treba toto poznanie dodržiavať a nekráčať cestu za iných ľudí. Ak sa o to budeme pokúšať, budú nás z nej logicky vytláčať a tým meniť našu vlastnú cestu. Nemá zmysel skúšať zmeniť niečo tak, aby to fungovalo podľa nás; naše meradlo nie je univerzálne a odvíja sa čiste od našich skúseností. Univerzálna je len jeho podstata; a tú si určite dokáže uplatniť každý podľa vlastných potrieb.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s