Tridsaťosmička

Tridsaťosmička je spojením čísla tri, ktoré predstavuje tvorenie, a čísla osem, ktoré zobrazuje karmický cyklus. Keď som hľadala obrázok k tomuto číslu, z najlepšieho priateľa človeka (rozumej Google) sa vysypala hora obrázkov zbraní (kaliber 38), rôznych kusov oblečenia a topánok (veľkosť 38) a rôznych dekoračných alebo iných predmetov (niektorý rozmer 38 cm alebo počet kusov 38). To všetko je číslom tridsaťosem; tvorenie s výkričníkom karmického dopadu.

Tridsaťosmička má rovnakú charakteristiku ako číslo dvadsaťdeväť a číslo jedenásť. Obe spomenuté sú čísla so silným pôsobením karmy v určitej forme a obe predstavujú boj v určitej forme. Číslo tridsaťosem je tvoriaci proces, ktorý sa neustále stretáva s dôsledkami seba samého. Či už zvolítme zbraň, či zvolíme oblečenie, či zvolíme predmet – vždy sa budeme musieť vyrovnať s následkami, ktoré vyplynú z našej voľby. Tridsaťosmička je nevyhnutným následkom predošlej tridsaťsedmičky; tam sme si uvedomili, že všetko existuje tu a teraz. V čísle 38 sa potýkame s neustále sa vracajúcim tu a teraz a jeho dopadmi na nastupujúce tu a teraz.

Stopy, ktoré po sebe zanechávame tvorením, môžu viesť jedným smerom alebo sa rozbehnúť viacerými smermi. Časom však vždy narazíme na ozvenu vlastných krokov; obraz šľapaje na mieste, ktorým sme už prešli. To je symbolické zobrazenie dopadu akejkoľvek voľby. Proces tvorenia je vždy procesom voľby; osmička je pripomenutie voľby a postavenie sa zoči-voči jej dôkazu. Naše predošlé kroky sa k nám vždy časom vrátia; či to bude skôr alebo neskôr, nehrá až takú veľkú rolu, pretože plynutie času v skutočnosti neexistuje a dokázateľne existuje iba séria príčin a následkov navzájom kauzálne spojených.

Trojka a osmička sa sčítavajú na jedenástku, ktorá sa v tomto čísle silne ozýva. Boj dvoch rovnocenných (alebo viacerých rovnocenných) možností voľby sa odráža v našom každodennom živote; v každej chvíli sme postavení pred možnosť vybrať si z ponúkaných možností. S uskutočnením voľby ale prichádzajú dôsledky, ktoré z nej vyplývajú. Ak sa necháme strhnúť samotným bojom a neostaneme v strede medzi možnosťami ako rovnocennými súpermi, budú dopady ťažšie stráviteľné, aby nás doviedli späť k ostražitosti. Jedenástka sa ale v konečnom dôsledku stáva dvojkou; ak dáme na našu vlastnú dušu, zrkadlo, ktoré presne vie, čo má zobrazovať, ostaneme nezaujatí a budeme schopní vybrať si vždy správne.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s