Štyridsaťjednotka

V štyridsaťjednotke sa stretávajú tie isté čísla ako v štrnástke; jednotka – “ja” a štvorka – hmota. Ak stojí jednotka pred štvorkou, ide o pohyb; jednotka projektuje do štvorky. Ak je to naopak, štvorka projektuje do jednotky. Hmota prechádza do nášho “ja”, ktoré sa tak vymedzuje voči okoliu. Malá otázka na preverenie vnímania (a nepodvádzať): Je rozdiel medzi nimi veľký alebo takmer žiadny?

Štyridsaťjednotka je číslo s rovnakou charakteristikou ako tridsaťdvojka. Číslo tridsaťdva bolo číslom komunikácie, číslom vplyvu na okolie, pretože tvorivý proces prechádzal do odrážania okolitého sveta. Bolo to číslo prispôsobenia sa, vibrácia politika, reagovanie na okolitý svet. Štyridsaťjednotka je formovaním našej osobnosti, nášho “ja”, z určitých pravidiel, ktoré fungujú v reálnom svete. Podobné, alebo odlišné?

Ak “ja” projektuje do hmoty, vymedzuje sa voči okoliu určitým súborom pravidiel. Ak hmota projektuje do “ja”, formuje ho do určitého tvaru na základe určitých pravidiel. V podstate sú obe tieto čísla rovnaké, iba prvotný impulz je iný. U štrnástky je prvotný impulz zvnútra, u štyridsaťjednotky prichádza zvonka. Ale ktovie, či určité pravidlo u štrnástky nespôsobilo objavenie sa daného impulzu alebo naopak, či u štyridsaťjednotky vnútorná potreba vyvolala vonkajší podnet?

Štvorka a jednotka sa sčítavajú na päťku, číslo charakterizujúce človeka. Tak, ako to bolo u tridsaťdvojky, dvadsaťtrojky a štrnástky, ide o vysielanie daného jedinca do okolia; o interakciu jednotlivca s inými jednotlivcami alebo s masou ľudí, ktorá tvorí samostatnú jednotku. Päťka, ako sme si hovorili, je predĺžením dvojky, predĺžením našej duše do priestoru. Samotná päťka vyjadruje komunikáciu s okolitým svetom, ktorá sa ale zakaždým bude formovať a prejavovať iným spôsobom. Dá sa povedať, že u štyridsaťjednotky to bude veľmi vyzretá forma komunikácie, pretože každé číslo v sebe vždy nesie všetky podobné vibrácie, ktoré mu predchádzali. Štyridsaťjednotka sa spája s uvedomením, že formujeme svet rovnako ako on formuje nás.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s