Štyridsaťdvojka

Štyridsaťdvojka sa skladá z čísel štyri a dva. Jej významom je projekcia hmoty do zrkadla; do duše. Predošlé číslo formovalo našu osobnosť; toto formuje naše zrkadlo voči sebe aj voči svetu. Zrkadlo a osobnosť nie sú tým istým, ale bez jedného by nebolo druhé. Osobnosť sa tvaruje pohľadom do zrkadla; zrkadlo spĺňa svoj účel tým, že odráža osobnosť. Toto číslo teda formuje zrkadlo.

Štyridsaťdvojka má rovnakú charakteristiku ako dvadsaťštvorka; k nej opačné číslo. Číslo dvadsaťštyri bola duša, ktorá projektuje svoj svet a prichádza k nej všetko, čo si zažiada. U čísla štyridsaťdva by mal tok byť opačný; svet prináša všetko našej duši. Dvadsaťštvorka bola číslom karmickej odmeny a štyridsaťdvojka je takisto číslom odmeny. Štyridsaťdvojka tiež ale predstavuje zaujímavú otázku.

Ak hmota prináša našej duši všetko, čo chce, znamená to, že naša duša je prepojená s hmotou rovnako ako naše telo. Štyridsaťdvojka hovorí, že nie je rozdiel medzi hmotou a dušou; že je to jedno a to isté. A že naša duša je to isté ako naše telo. Jedno sa odráža v druhom, pretože jedno bez druhého nemá význam. Naše zrkadlo je súčasťou nás a bez zrkadla by k nám nesmerovalo nič z toho, čo k nám prichádza. Podľa Stopárovho sprievodcu galaxiou je toto číslo odpoveďou na vesmír, respektíve na veľkú otázku života. (Skúsila som to v angličtine a nevyšlo to; “universe” sa dostane len k číslu 33. Ale poslovenčený výraz “univerzum” má naozaj hodnotu 42. Čo mi príde minimálne zaujímavé.)

Štvorka a dvojka sa sčitujú na šestku, číslo lásky. Láska, lepidlo vesmíru a iné vyjadrenie energie, sa dá chápať ako odpoveď na veľkú otázku života. Je tiež odpoveďou na otázku, prečo sa k nám dostávajú tie veci, ktoré práve potrebujeme. Prečo hmotný svet reaguje na túžby našej duše a nielen na túžby nášho tela. A prečo je hmotný svet priamym odrazom nehmotného a oba sú súčasťou jeden druhého.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s