Štyridsaťštvorka

Štyridsaťštvorka je spojením dvoch štvorák. Keďže štvorka je číslom hmoty, pravidiel, obmedzení, ale zároveň aj rozvratu, je to kombinácia, ktorá je mnohostranná. Dve štvorky sú dva tetraédre, ktoré sa kombinujú do merkaby, nášho “prenosového vozu”; predstavujú našu ženskú a mužskú polovicu uvedenú do konkrétnych foriem a tiež spájajú dva zdanlivo protichodné pojmy; ducha a telo.

Štyridsaťštvorka má rovnakú charakteristiku ako číslo dvadsaťšesť. Pri dvojnásobku trinástky sme sa naučili, že sa okolo nás nachádza mnoho rovnakých duší, ale že je dôležité spoliehať sa na vlastné sily a nevysielať toho toľko do okolia. Dvadsaťšestka nás učila obozretnosti; štyridsaťštvorka túto výzvu opakuje trochu iným spôsobom. Keďže sme dospeli ku kombinácii dvoch štvorák, naráža tu hmota na hmotu; pravidlá na pravidlá. Zosúladenie našich dvoch podstát, ktoré sa preniesli do hmotnej podoby – mužskej a ženskej – je celoživotnou prácou. Niekedy sa nám to podarí skôr, niekedy neskôr. Nie je tu však “nikdy”.

Máme vždy len jednu podstatu; tá sa ale pretvára do dvoch foriem. Vždy je na nás čosi, čo je mužské, a čosi, čo je ženské, bez ohľadu na to, ktoré pohlavie prijalo naše fyzické telo. Každé telo vylučuje – a reaguje – na látky, ktoré určujú ženské či mužské pohlavie. Hormóny, ktoré formujú mnoho faktorov nášho tela, pôsobia vždy v určitom namiešaní. Nie je však človek, ktorý by vylučoval – a reagoval na – čisto mužské alebo čisto ženské hormóny. Bez ohľadu na to, aké pohlavie nosíme, vždy je v ňom prímes toho druhého. A preto, že to tak je, potrebujeme nájsť medzi nimi vyrovnanie; dosiahnuť mier medzi dvoma pólmi, ktoré sa prejavujú inak, ale sú tým istým.

Dve štvorky sa zratúvajú na osmičku; číslo karmy. Zákon akcie a reakcie hovorí jasne; ak potlačíme jeden aspekt, bude sa skôr či neskôr domáhať svojho práva. Ak jeden aspekt zvýrazníme, skôr či neskôr stratí na sile a my budeme nútení postaviť sa zoči-voči následkom. Štyridsaťštvorka síce nesúvisí s váhami ako takými, ale je ich dobrým zobrazením práve preto, že váhy ako prístroj merajú fyzické – hmotné – objekty a samy sú fyzickým – hmotným – objektom. To, čo sa odohráva v hmote, sa odráža v duchovne a naopak. Preto je rovnováha, uznanie jedného aj druhého prejavu, dôležitá. Ak ustúpime jednému či druhému, strácame svoju ucelenosť a okliešťujeme tak svoje možnosti. Práve preto, že merkaba je symbolom cestovania a prenosu, je aj číslo štyridsaťštyri symbolom cestovania a prenosu. Po vyrovnaní oboch hmotných prejavov našej podstaty postupujeme vždy ďalej.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s