Štyridsaťpäťka

Štyridsaťpäťka v sebe spája energie štvorky a päťky, hmoty a človeka. Človek je prírodou; je zosobnením jej mágie. Hmota napomáha tomuto zosobneniu práve tým, že sa sama formuje do tvaru, ktorý jej bol prírodnou mágiou vnuknutý. Na tomto čísle tiež stojí za povšimnutie to, že hmota stojí pred mágiou. Hmota je dôvodom mágie; to, čo nie je hmotné, nenesie mágiu alebo ju nie je schopné vykonávať.

Štyridsaťpäťka má rovnakú charakteristiku ako číslo dvadsaťsedem. Žezlo, ktoré sme spoznali v dvadsaťsedmičke, je dôkazom našej sily a našej vôle. Je dôkazom toho, že vládneme vlastnému svetu a že čokoľvek si zaumienime, sa môže stať, pretože tak svet funguje. Bez podnetu niet výsledku. Bez toho, aby sme niečo začali, sa nemôže nič vyvíjať. Hmota je jedinou formou energie, ktorá dokáže uvádzať veci do stavu bytia z hľadiska premenlivosti. Bez hmotného stelesnenia bytie existuje, ale nedokáže nadobúdať nové formy.

Štyridsaťpäťka nás učí to, že prírodné sily, mágia, v ktorú veríme, je zapríčinená existenciou v hmote. Dôkazy dokazujú iba vtedy, ak sú hmatateľné, ak im dokáže každý porozumieť a dospieť na ich základe k rovnakým záverom ako ktokoľvek iný. Hmota je nadradená akejkoľvek forme energie a zároveň je dostatočne krehká na to, aby sa dokázala vplyvom inej formy energie meniť. My sami sa meníme nie každým dňom, ale každou hodinou, minútou, sekundou. V žiadnom okamihu nie sme rovnakí ako v predošlom alebo nasledovnom okamihu. Hmota vydáva podnety; mágia – človek ako jej stelesnenie – reaguje. Mágiu môžeme nazvať vedomím. Uvedomelá hmota je kľúčom k najefektívnejším zmenám čohokoľvek.

Štvorka a päťka sa sčítavajú na deviatku, číslo energie. Uvedomelá hmota je stelesnením energie; je to niečo, čo nevzniká a nezaniká. Premieňa sa. Prispôsobuje. Hľadá cestičky, ktoré jej umožnia ďalšie a ďalšie prístupy k veciam, ku ktorým predtým prístup nemala. Uvedomelá hmota je chtivá učiť sa, vstrebávať do seba stále nové a nové poznatky, pretože každý ďalší poznatok jej umožní pretvoriť sa znovu na niečo iné. Tým, že sa učí niečomu, čo predtým neovládala (ale nie neobsahovala), jej moc rastie. Je to chameleón, ktorý síce mení farby podľa prostredia, ale ostáva sám sebou. Podstata, ktorá mení formu, ale nestráca zo zreteľa to, čím v skutočnosti je.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s