Štyridsaťšestka

Štyridsaťšestka kombinuje štvorku, ktorá predstavuje hmotu, a šestku, číslo lásky. Hranice, ktoré sa zavíjajú dovnútra. Hmota, ktorá je obohatená o lásku; je milovaná a akceptovaná taká, aká je. Hmota, ktorá je pochopená; pretože láska je pochopenie a prijatie. Telo, ktoré skutočne dokáže byť samo sebou, pretože má na to všetky predpoklady.

Štyridsaťšestka má rovnakú charakteristiku ako číslo tridsaťsedem. Tridsaťsedmička bola zvláštnym číslom. Bola spojením dvoch magických čísel a niesla v sebe tiež silný potenciál desiatky. Spojenie štvorky a šestky je rovnako spojením magických čísel; hoci štvorky a šestky sa tak často v rozprávkach nevyskytujú, sú to čísla, ktoré možno najviac ovplyvňujú náš život po narodení sa. Práve preto, že štvorka charakterizuje hmotný svet a šestka zasa hybnú silu, ktorá ten svet udržiava nažive.

Štyridsaťšestka je číslom, ku ktorému sa dopracúvame zdĺhavo. Po predošlom čísle, ktoré nás naučilo, že je to skutočne hmota, že je to naše telo, ktoré dokáže všetky tie zázraky, ktoré zažívame a chceme zažívať, je práve štyridsaťšestka štádiom, kedy svoje telo skutočne prijmeme. Všetky jeho vrstvy. To, že je hladné, že býva unavené, že má svoje limity, že nás zrádza vtedy, keď to najmenej chceme. Nejde tu o uzavretie prímeria s telom; stav prímeria je stav nečinnosti, kedy ani jedna zo zúčastnených strán neprekračuje pomyselnú hranicu. Číslo štyridsaťšesť je zlikvidovaním hraníc medzi naším telom a nami; my sme svoje telo. My sme láska. To znamená, že naše telo je láskou. Na všetkých svojich úrovniach.

Štvorka a šestka dávajú spolu desiatku a tým pádom spätne jednotku, číslo nášho “ja”. Naozaj sme svoje telo. Zhmotnili sme ho preto, aby sme boli tým, čím sme. Je našou neoddeliteľnou súčasťou; je viac než tým. Naše telo je naším “ja”. Telo nie je len ten fyzický obal, ktorý nám umožňuje dotýkať sa vecí a určuje náš vonkajší tvar. Naša myseľ je jedným naším telom; vedomie je ďalším naším telom, srdce je ďalším naším telom. Preto je telo mnohovrstvové; preto nestačí predstaviť si pod pojmom “telo” len zhluk hmotných buniek. My sme telo. A telo je hmota na všetkých jej úrovniach.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s