Štyridsaťosmička

Štyridsaťosmička v sebe kombinuje dve čísla najužšie spojené s hmotným svetom; štvorku, ktorá je pravidlom ustanovujúci štvorrozmerný časopriestor, a osmičku, ktorá predstavuje slučku cyklenia udalostí tak, aby každá príčina mala svoj následok. Číslo takto zviazané s hmotou je už na prvý pohľad protikladné; hranatá štvorka, oblá osmička. Obe čísla majú svoj stretávací bod.

Štyridsaťosmička má rovnakú charakteristiku ako tridsiatka. Tridsiatka bola zasa charakterovo rovnaká ako tridsaťdeviatka. V oboch prípadoch šlo o tvoriaci proces. Hmota sa spája s tvoriacim procesom, pretože bez hmoty neexistuje dôkaz tvorenia. Ak sa energia materializuje, stáva sa viditeľnou, hmatateľnou, dokázateľnou. Nech už to znie akokoľvek; náš svet je skutočne materiálnym svetom. Iba to, čo má dostatok energie, sa dokáže dopracovať k najvyššiemu štádiu existencie, a to k existencii v hmote. Štyridsaťosmička je v tomto zmysle určujúce pravidlo, ktoré je posilnené svojím vlastným stavom. Hmota existuje, pretože sa rozhodla existovať.

Štyridsaťosmička je jediným číslom, kde do nás existencia naráža prudko a nekompromisne. Udrieme si ruku a zabolí nás; pobozkáme milovanú osobu a zaleje nás teplo. Ak sa nedostatočne oblečieme, cítime chlad; ak sme oblečení príliš, potíme sa. Ak sa rozhodneme držať radikálnu hladovku, bude nás bolieť brucho a ubudne nám síl. To všetko predstavuje číslo štyridsaťosem; rozhodneme sa v istom bode o niečom, čo sa týka matérie, a odrazí sa to na matérií. Ale keďže predošlé čísla nás naučili, že telo nie je len to naše hmotné a že má mnoho vrstiev, ak niečo obmedzíme vlastnému hmotnému telu, obmedzíme tým všetky vrstvy tela. Všetko, čo odoprieme sebe, odoprieme zároveň celému svetu.

Štvorka a osmička sa sčítavajú na dvanástku, ktorá predstavuje učenie, a tá sa redukuje na trojku, magické číslo tvorenia. Poznanie čísla štyridsaťosem, práve kvôli tomu, že kombinuje čísla tak veľmi naviazané na hmotu, je náročné a často toto poznanie odsúvame do úzadia, pretože nám pripadá prehnané alebo nepravdivé. Naučiť sa toto číslo cítiť je ťažká lekcia; ťaží nás ako hmotný balvan na hmotných pleciach a neustále nás núti uvedomovať si, že všetko, čo existuje, je hmota. Hmota je energia. Energia má mnoho podôb; hmota má rovnaké množstvo podôb, pretože sú tým istým. Posolstvo čísla štyridsaťosem je vyjadrené najjednoduchšou a zároveň najzložitejšou rovnicou: E = m.c.c. Hmotné teleso predstavuje energiu, ktorej hodnota závisí od rýchlosti jeho pohybu. Čím rýchlejšie sa hýbeme, tým intenzívnejšou energiou sme.

1 thought on “Štyridsaťosmička

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s