Štyridsaťsedmička

Štyridsaťsedmička je tvorená dvoma číslami, ktoré akoby ustrnuli vo svojom formovaní. Štvorka je pravidlo, obmedzenie, hranica. Sedmička je večnosť, trvanie, nemennosť. Ostré hrany oboch čísel nie sú ochotné ustúpiť zo svojho a v istom zmysle je to ich vzájomný súboj. Číslo štyridsaťsedem je v tomto zmysle ohraničenie, ktoré sa nikam neposúva; je statické, strnulé a obmedzujúce.

Štyridsaťsedmička ma rovnakú charakteristiku ako číslo dvadsaťdeväť. O dvadsaťdeviatke sme si povedali, že je to asi najťažšie karmické číslo. Človeka ovládaného týmto číslom stíha jeden podraz za druhým; jeden úder nasleduje ďalší a zdá sa, že tento kolobeh sa nikdy neskončí. Číslo dvadsaťdeväť je súbojom s okolitými podmienkami, pričom skutočný dôvod tohto súboja sa – ako vždy – nachádza vnútri a nie von. Štyridsaťsedmička odráža práve túto skutočnosť; bojujeme proti svetu a neuvedomujeme si, že bojujeme proti sebe.

Obmedzenia, ktoré si kladieme, sa ľahko dajú vyvodiť z predošlého čísla. Naučili sme sa identifikovať sa so svojím telom; úplne sa s ním zmieriť a milovať ho vo všetkých vrstvách seba. Ale napriek tomu, že sme svojím telom, sme oveľa viac ako len to fyzické telo. Telo je vždy mnohovrstvové a na určitej úrovni je jednou z vrstiev nášho tela celý svet. Hranice zahŕňajúce len fyzické telo alebo niekoľko ďalších jeho úrovní nás môžu držať v ilúzii, že nič ďalšie nie je našou súčasťou. To je omyl; sme telom. A telo je všetkým. Zahŕňa celú Zem, pretože naše telo je Zemou. Ani tu však nekončia jeho hranice.

Štvorka a sedmička spolu dávajú jedenástku. Štyridsaťsedmička je náročné číslo, podobne ako ďalšie, ktoré sa sčítavajú na jedenástku. Sama jedenástka je veľmi náročným číslom a vyžaduje si tvrdú prácu. Nie je to klasické číslo odmeny, ale je to číslo, pri ktorom sa dá intenzívne rásť. Je číslom vyrovnania; a v konečnom súčte je číslom nášho zrkadla, našej duše. V predošlom kroku sme sa naučili, že sme telom; tento nám naznačuje, že naše telo je celým svetom. S týmto poznaním prestávajú hranice mať zmysel, pretože našimi hranicami sú hranice celého sveta. A pri troche šťastia nás už v tomto štádiu preto nemusia obmedzovať.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s