Štyridsaťdeviatka

Štyridsaťdeviatka završuje ďalšiu časť cesty; hmotnú cestu. Spája štvorku, hmotu, s deviatkou, energiou. Na toto prepojenie nás malo upozorniť už predošlé číslo; v tomto kroku je informácia ešte zdôraznená. Toto číslo je hmota prechádzajúca do energie; ohraničenie prechádzajúce do neohraničenia. Štyridsaťdeviatka je v istom zmysle číslom smrti, pretože popisuje proces uvoľnenia z tela a prechodu tam, kde prestávame byť na istej úrovni oddelení od celku a znovu sa stávame jeho plnou súčasťou.

Štyridsaťdeviatka má rovnakú charakteristiku ako číslo tridsaťjeden. Tridsaťjednotka charakterizovala aj číslo štyridsať, prvé číslo tejto série hmotných podmienok. Pri týchto číslach sme hovorili o formovaní osobnosti prostredníctvom duše, ktorá je jej zrkadlom, cez proces tvorenia vlastného tela. Číslo štyridsaťdeväť je akoby opakovaním oboch týchto čísel; zhmotňujeme sa ako energia. Alebo energiou zásobujeme hmotné telo; jedno a druhé je tým istým. Prijímame energiu, aby sme tvorili hmotu. Prijímame hmotu, aby sme tvorili energiu. Premieňame jedno na druhé.

Štyridsaťdeviatka, ako každé číslo, ktoré obsahuje deviatku, je vlastne číslom, ktoré akoby vibruje o oktávu vyššie ako číslo obsahujúce nulu. Preto je štyridsaťdeviatka niečo ako vyšší level štyridsiatky. Preto bola tridsaťdeviatka vyšším levelom tridsiatky, dvadsaťdeviatka vyšším levelom dvadsiatky, devätnástka vyšším levelom desiatky. V konečnom dôsledku je totiž každá deviatka len vyšším levelom nuly; v tomto kontexte je štyridsaťdeviatka rovnako číslom tela a uvedomenia si tela, ako bola štyridsiatka. Rovnako relativizuje čas a priestor. Ale na rozdiel od základného čísla je toto uvedomenie hlbšie, pretože sme prešli viacerými stupňami poznávania hmoty a jej pravidiel.

Štvorka a deviatka spolu dávajú trinástku a tá sa sčituje spätne na štvorku. Trinástka je číslom zmien a smrti; preto je štyridsaťdeviatka číslom smrti. Uvoľnenie z tela – vedomie, že sme síce telom, ale to zároveň znamená, že sme všetkým – je zážitok rovný smrti; konečnému uvoľneniu z tela. Telo nie je prekážkou. Telo je zhustením energie do takej miery, že nám umožňuje poznávať iné takto zhustené energie; a aj tie, ktoré sú “redšie” a nie plne hmatateľné. Telo si pamätá, že je energiou, a ako také dokáže vnímať všetky formy energie. Všetky formy energie sú totiž všetkými jemu vlastnými formami. “Veľká smrť” sa dá zažiť kedykoľvek v živote; ale vždy prichádza až vtedy, keď sme na ňu plne pripravení. Vedome alebo nevedome.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s