Päťdesiatka

Päťdesiatka je začiatkom posledného úseku cesty zložených čísel; a aj ten je veľmi krátky. Pozostáva len z troch čísel. Prvým z nich je číslo päťdesiat, v ktorom sa stretáva päťka ako číslo prírodnej mágie a nula, číslo moci. Ak mágii pridáme moc, môže sa to vždy zvrtnúť prinajmenšom dvoma smermi. Na základe všetkých doteraz prejdených krokov ale nezáleží na smere; cieľ je napokon vždy rovnaký.

Päťdesiatka má rovnakú charakteristiku ako číslo tridsaťdva. Tridsaťdvojka bola tiež číslom, ktoré vyjadrovalo podstatu štyridsaťjednotky. Všetky tri čísla predstavujú tvorbu svojho vlastného obrazu na základe podnetu zvonka; ten podnet ale pochádza zvonka iba zdanlivo. Päťdesiatka obsahuje mocnú nulu, kruh všetkého a ničoho, postavenú za číslo päť, ktoré je číslom človeka, číslom kombinácie štyroch živlov a vedomia. Je to vedomie, ktoré si tvorí vlastnú moc? Alebo je moc tým faktorom, ktorý vytvorí vedomie?

Päťdesiatka je číslom, ktoré označuje polovicu niečoho. Ak do určitej záležitosti ideme na päťdesiat percent, nejdeme do toho bezhlavo. V skutočnosti nie je možné niečomu sa venovať na sto percent. Päťdesiat je možno tak akurát; toto číslo vyjadruje dve rovnocenné možnosti. Buď sa niečo deje, alebo sa nedeje. Tak, ako mágia, ktorá potrebuje určitý čas na to, aby sa obnovila, potrebuje každý dej a každý systém oddychovú fázu. Veľké systémy pracujú síce nepretržite, ale vždy fungujú len určité ich zložky, pričom ostatné čerpajú svoje sily na ďalšie fungovanie.

Päťka a nula tvoria znovu päťku; číslo mágie. Dalo by sa povedať, že mágia je vedomá energia; sila, ktorá pôsobí za určitým účelom. Päťdesiatka je číslom, ktoré v sebe vyvažuje potrebu pôsobenia a nepôsobenia, určuje, kedy je čas na prácu a kedy čas na oddych. Cíti, kedy sa smie energia vydávať a kedy sa musí naopak prijímať. Päťka je číslo, ktoré kombinuje oblú a hranatú časť; vyváženie dvoch ťahov, z ktorých každý má svoj význam. Pripomína lávovú lampu, v ktorej sa jednotlivé kusy tvárnej hmoty prelievajú nahor a nadol v prostredí tekutiny, vytvárajúc tak harmonický, upokojujúci prvok. Nie je to číslo oddychu, ale priamo ho v sebe obsahuje; a práve to je začiatkom poslednej časti cesty zložených čísel.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s