Päťdesiatjednotka

Päťdesiatjednotka je predposledné zo zložených čísel. Skladá sa z päťky, čísla prírodnej mágie, a jednotky, nášho “ja”, osobnosti. Stretnutie týchto dvoch čísel sme už zažili; pri pätnástke, kde mali obrátené poradie. Tam sa “ja” menilo a vplývalo na ľudí, priťahovalo ich a oni ho zbožňovali. Päťdesiatjednotka je rovnaká a predsa iná. Mágia, človek, tu projektuje do vlastného “ja”; výsledkom je proces zvrátený do seba.

Päťdesiatjednotka je číslom, ktoré stavia vedomie pred osobnosť. Je to vedomie, ktoré pracuje na tvorbe nášho “ja”, je to vedomie, ktoré rozhoduje a má nadradené postavenie. U čísla pätnásť to bolo inak; naša osobnosť využívala vedomie, ale nemala ho plne v rukách. Vedomia je však schopné mať “ja” plne pod kontrolou a tvarovať ho do veľmi charizmatickej osobnosti. Na rozdiel od čísla pätnásť však päťdesiatjednotka nie je takým bezpodmienečným miláčikom okolia. Keďže sústredenie nesmeruje navonok, ale dovnútra, k svojej vlastnej osobnosti, formuje bojovníka. A bojovníci sú vždy vítaní len za veľmi špecifických okolností a nie nadlho.

Päťdesiatjednotka burcuje všetky vnútorné zásoby a ženie nás k špičkovým výkonom. Ľudia s menom, ktorého súčet je päťdesiatjeden, sa dajú popísať ako ambiciózni. Vedia, kam smerujú; smerujú vedome na vrchol a stávajú sa špičkou vo svojom odbore. Každá špička je ale dôvodom pre mnoho zlých pohľadov od iných. Číslo päťdesiatjeden dokáže iných ľudí tak vyburcovať, že sú schopní násilne proti vlastníkovi tohto čísla zakročiť. Každý úspešný človek má mnoho nepriateľov. Úspešní bojovníci ich majú viac.

Päťka a jednotka sa sčítavajú na šestku, číslo lásky. Kľúčom k zvládnutiu tohto čísla je prijatie všetkého, čo prináša; tvrdú prácu, zaslúženú odmenu, ale aj neprajníkov, ktorí vidia iba to, čo vidieť chcú. Láska znamená pochopenie; pochopenie znamená prijatie. Miesto na vrchole je miestom osamotených. Ak pri vlastnej ceste budeme hľadieť aj na iné, nevystavíme sa tak nebezpečenstvu podcenenia – nepochopenia – iných. Predošlé číslo nás naučilo, že vždy musí byť chvíľa pre prácu a chvíľa pre odpočinok. Musia byť rovnocenné z nášho podnetu; inak sa rovnováha nastolí prostredníctvom podnetu odinakiaľ.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s