Päťdesiatdvojka

Päťdesiatdvojka je posledným zloženým číslom, ktoré Chaldejci uznávali a vykladali. Je to spojenie päťky, čísla mágie, a dvojky, nášho zrkadla. Aj s touto kombináciou sme sa už stretli; bolo to v čísle dvadsaťpäť. Tam naše zrkadlo prechádzalo do nás. Zrkadlo stojí ako ukážka pre človeka. Toto číslo je opačným vyjadrením; človek si tvorí zrkadlo.

Päťdesiatdvojka má rovnakú charakteristiku ako číslo štyridsaťtri; nešťastné číslo Chaldejcov. Štyridsaťtrojka prekračuje svoje hranice, rúca obmedzenia hmoty a posúva tak svoje možnosti ďalej. Päťdesiatdvojka pripomína hlavu s dvoma ramenami; hlava je umiestnená nad ramenami a tie vychádzajú z nej, aby plnili jej pokyny. Päťdesiatdvojka je týmto pádom analógom posúvania hraníc; to, čo vzniká v hlave ako myšlienka, prechádza pomocou ramien (a rúk) do skutočnosti. Človek si tvorí vlastné zrkadlo. Číslo dvadsaťpäť vstrebávalo do seba skúsenosti a zlepšovalo sa na ich základe; číslo päťdesiatdva je svojimi skúsenosťami a aktívne si tvorí ďalšie.

Možno práve preto je päťdesiatdvojka posledným zo zložených čísel. Pretože človek, ktorý aktívne tvorí zrkadlo – vedomie, ktoré aktívne tvorí vlastný obraz – je najvyššou formou, ktorá sa dá dosiahnuť. Projektujeme sami seba a vtláčame svoju pečať svetu. Naučili sme sa v mnohých krokoch, ako zanechať stopy a ako tvoriť vlastnú skutočnosť. Naučili sme sa tiež, že nie je možné po sebe nezanechať žiadne stopy. Naučili sme sa zodpovednosti za vlastné činy a zodpovednosti za svet, ktorý svojou činnosťou vytvárame. A tiež sme sa naučili, že tento svet je jediný, ktorý máme.

Päťka a dvojka sa sčítavajú na duchovnú sedmičku. Ako číslo večnosti, trvania, bytia predstavuje sedmička najvyššiu sféru, z ktorej možno dosiahnuť na všetky ostatné. Tak, ako naša hmotná tretia dimenzia, pevne napojená na štvrtú, v sebe obsahuje možnosť dosiahnuť na všetky ostatné dimenzie, tak jej doplnok do desiatky, sedmička, v sebe obsahuje možnosť dosiahnuť všetky ostatné čísla. Pamätá si tie, ktoré jej predchádzajú; dotýka sa tých, ktoré ju nasledujú. Sedmička, rovnako ako trojka, je magické číslo; spolu dávajú desiatku. Tak, ako máme dve ruky a na každej päť prstov, tak aj v čísle päťdesiatdva je obsiahnutá desiatka a jej poučenie, že dokážeme všetko, čo si zaumienime. V tomto bode naša cesta končí; a zároveň sa môže vrátiť na ktorýkoľvek stupeň, aby sme sa opäť mohli k tomuto bodu dostať a objať ho v trochu inej perspektíve ako predtým.

Užívajme cestu.

6 thoughts on “Päťdesiatdvojka

    • veru som to asi nepisala; napadlo mi to, ale nie je to celkom presne. v skutocnosti ma rok 52 tyzdnov a jeden den (alebo dva, ak je to priestupny rok), takze to trochu presahuje ten konecny limit. faktom ale je, ze samotny pocet tyzdnov vlastne konci pri cisle 52 🙂

    • ano, ktorekolvek cislo nad 52 sa scituje dovtedy, kym nedava nejake cislo pod 52, a to cislo je potom relevantne. takze v pripade 74 by to bola jedenastka

      myslim, ze Chaldejci pri vykladoch nepouzivali nasobenie, ale moze to byt tiez celkom zaujimavy pristup 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s