Drak v horoskope

Konverzácia pri článku o Lilith o mesačných uzloch ma nakopla k úvahe o mesačných uzloch. O týchto uzloch som písala v astrologických článkoch (len si teraz náhle neviem spomenúť, kde presne 🙂 (aha, kde inde ako pri Mesiaci… 😛 )) a tam som udala aj ich názvy týkajúce sa častí tela draka; severný uzol je Dračia hlava a južný uzol je Dračí chvost. Severný mesačný uzol je bodom, v ktorom Mesiac prechádza nad rovinu, v ktorej by za ideálnych podmienok mal obiehať Zem. Južný mesačný uzol je naopak bodom, v ktorom Mesiac pod túto rovinu klesá. (On totiž obieha Zem tak trochu nakrivo. 🙂 Preto niekedy vidíme Mesiac ako väčší a niekedy ako menší, hoci to by sme ho museli presne odmerať (pravítkom či uhlomerom či čím sa to dá odmerať), aby sme zistili rozdiel vo veľkosti.)

Mesačné uzly majú väzbu na to, čomu sa hovorí karma. Ak berieme karmu ako niečo, čo sa nám odohralo v minulých životoch a prenášame si to so sebou (alebo určitú úlohu, ktorú máme vykonávať bez ohľadu na to, či si to prenášame alebo nie), potom naša karmická úloha je zakotvená v určitom bode horoskopu. Tým bodom je južný mesačný uzol – Dračí chvost. Na druhej strane – Dračia hlava – sa nachádza bod, ktorý by sme mali dosiahnuť, aby sme túto karmu prečistili a naučili sa svoju lekciu.

Dokopy všetky telesá alebo body v horoskope určujú (alebo ovplyvňujú, pretože určenie ako také nedáva človeku žiadny priestor na manipuláciu), z akého základu vychádzame a nastavujú nám obraz toho, čo sme “podpísali” pri vstupe do tohto sveta. Je veľa dôležitých bodov v horoskope a všetky spolu súvisia a navzájom sa ovplyvňujú. Z hľadiska karmy (činnosti, ktorú vykonávame, pretože sme sa k tomu zaviazali) majú vplyv:

1. Retrográdne planéty (to sú tie, ktoré v našom obraze “cúvajú”, čiže postupujú zdanlivo v protismere. Ony necúvajú naozaj, ale naša Zem sa pri svojom putovaní oblohou dostáva do pozícií, v ktorých to tak vyzerá. Tomu sa hovorí retrográdnosť určitej planéty), ktoré majú akoby protichodný alebo brzdiaci účinok oproti svojmu “normálnemu” pôsobeniu. Napríklad retrográdny Merkúr znamená brzdy a obmedzenia v komunikácii; chcete niečo povedať, ale nikto vám nerozumie. Retrográdny Saturn môže znamenať prehodnocovanie určitých rozhodnutí alebo prílišnú záťaž položenú na vaše plecia, komplikácie s riešením dôležitých úloh a tak ďalej.

2. Ascendent, ktorý určuje, akým spôsobom svoju činnosť vykonávate. Ascendent, ako už bolo povedané kdesi inde, je bránou do horoskopu. Je to miesto, ktorým prijímate informácie z okolia a vnímate ich osobitým filtrom, svojským pohľadom na veci, ktorý s vami úplne nezdieľa nikto iný, pretože žiadni dvaja ľudia na svete nemajú rovnaký horoskop. (Ani dvojičky. Tie sa tiež nerodia naraz, ale s určitým časovým odstupom. Aj ľudia, ktorí sa narodia presne v rovnaký čas, majú navzájom odlišné horoskopy, pretože sa narodia v rôznych častiach sveta – čo súvisí s časovým posunom a tiež so zemepisnou dĺžkou, pretože pre rôzne zemepisné dĺžky existujú rozličné údaje o rozložení domov.) Ak hovoríme o rozdielnom horoskope, hovoríme najmä o domoch, pretože tie planéty skákať cez znamenia nevedia. “Skáču” rozhrania jednotlivých domov, čo je dané rozdielnym obrazom oblohy v rôznych častiach sveta v tom istom (univerzálnom) čase.

3. Mesačné (lunárne) uzly.

Čo sa týka Draka v horoskope, môžeme ho vnímať dvoma spôsobmi; buď je to Uroboros, ktorý požiera vlastný chvost a tým recykluje energiu prúdiacu v horoskope, alebo je to letiaci drak vychádzajúci z určitého miesta na oblohe (v horoskope) a smerujúci do náprotivného miesta.

Nasleduje malá odbočka. 🙂

Vždy, keď som sa v channeli dostala k Drakom (a väčšinou som bola dopletená spolukomunikátorom 🙂 ), hovorili sme o nich ako o prvotnej energii, ktorá je úžasným transformátorom. Ale tiež ako o niečom, čo je obrazom minulosti a nedá sa s tým priamo komunikovať v prítomnosti; len s tým obrazom zakotveným v minulosti. Keďže minulosť v podstate neexistuje, pretože čo sa stalo, už sa neodstane, dokážeme ju preniesť do prítomnosti formou nejakého obrazu, ktorý ale nemusí nutne mať zásadný dopad na naše vnímanie prítomnosti ako takej. (Nemusí; môže. Záleží od nášho rozhodnutia a náhľadu.) Potkla som sa pri tých rozhovoroch o to, že existujú Draci a draci; Draci sú niečo ako prvotná energia Zeme/Gaie zakotvená v minulosti. (Niekedy som Gaiu videla ako obrovského temného draka.) Ich následníci sú draci, transformačné stanice s rovnakým základom, ale žijúce v prítomnosti. (Mimochodom, vedeli ste, že cicavce, teda aj človek, pochádzajú z plazov? A vedeli ste, že draky sú niekedy považované za dinosaurov, teda plazy? 🙂 Ale určite ste vedeli, že existujú ľudia-draky; ľudia s dračím pohľadom a agresívnou energiou… 😛 )

Koniec odbočky. 🙂

Drak v horoskope teda môže pôsobiť dvoma spôsobmi; cirkuluje okolo neho a tým pádom ho chráni, alebo sa rozvinie a letí vpred. Dračí chvost – južný mesačný uzol – predstavuje to, odkiaľ vychádzame. Keď potrebujete učiť sa svoje lekcie a pripomenúť si svoju úlohu, stretávate ľudí, čo sa narodili v znamení vášho južného mesačného uzla (alebo vykazujú silné charakteristiky tohto znamenia). Ukazuje sa vám tým to, čo je vaším počiatočným bodom. Takíto ľudia vám budú blízki a dobre sa vám s nimi bude komunikovať, ale nebudú pre vás výzvou. Južný mesačný uzol je bod, v ktorom sa cítite bezpečne a “doma”; je to dračí brloh, kde dokáže dravec dlhé roky spokojne a nerušene prechrápať a vôbec sa nestarať o okolitý svet. Ak je Uroboros – stočený drak – umiestnený v tejto polohe, zotrvávate v určitom stave a nikam sa neposúvate. Možno na to jednoducho ešte nie je správna chvíľa. Ale raz určite príde. 🙂

Keď sa takýto spiaci drak rozvinie a vyletí z brloha, stane sa cestou. Drak vystrčí hlavu z bezpečia a vytvorí priamku smerujúcu niekam. Odlieta z bezpečia v ústrety neznámemu cieľu, ktorý ale z rôznych dôvodov musí dosiahnuť. Draky sa vždy raz prebudia a rozletia sa v ústrety svojmu osudu. Aj tie najpohodlnejšie a najzbabelšie draky raz začujú volanie, ktoré sa jednoducho nedá odmietnuť. Ľudia cítia toto volanie vtedy, keď sú vody ich života príliš strnulé a začínajú zahnívať. Pud sebazáchovy ich donúti pohnúť sa, rozvíriť tie vody, utiecť, nájsť si nové a zdravšie miesto, vyčistiť chliev, ktorý okolo seba vidia, vyhádzať všetko svinstvo, čo sa nazhromaždilo v brlohu za dlhé obdobia nečinnosti. (Drsnejšie povedané, toho draka asi zobudil zápach vlastných výkalov. 🙂 ) V tomto období zasa stretnete ľudí, ktorí sa narodili blízko vášho severného mesačného uzla (alebo vykazujú silné charakteristiky daného znamenia). Takíto ľudia nás budú burcovať, rozčuľovať, privádzať nás do šialenstva a budeme ich pravdepodobne neznášať :), ale posunú vás o obrovský kus ďalej. Naučíte sa lekcie, ktoré ste si predsavzali a zabudli, že si ich máte osvojiť.

Existuje možnosť, že drak sa stočí opäť, ale stretávacím miestom nie je severný mesačný uzol, ale opäť južný. Teda, on sa možno stočí v severnom, ale pri chrápaní sa nevedomky otočí späť k južnému. A tak sa proces rozvinutia a zavinutia môže opakovať znovu a znovu a znovu a… tak ďalej. 🙂 (To asi aby sme sa príliš na tomto svete nenudili. 🙂 )

A ešte jedna mikroodbočka, ktorá sa vlastne ani nemusí brať ako odbočka; keď som nadviazala kontakt s anjelmi, asi pol roka po prvom kontakte mi “dali” draka. Najprv bol maličký, obtočil sa mi tak akurát okolo ramena. Potom rástol a rástol a rástol… skokmi. Teraz má vlastný ostrov, pretože veľkosťou som trochu väčšia ako jeden jeho pazúr. 🙂 Bolo mi povedané, že drak je obrazom energie; čím väčší je, tým väčšia (rýchlejšie vibrujúca) energia charakterizuje daného “vlastníka” a tiež jeho transformačný potenciál. Väčší drak znamená väčšiu silu a tiež viac odhodlania; pružnosť reagovania sa myslím nemení v závislosti na veľkosti. Aspoň u toho svojho som nepozorovala, že by bol niekedy viac alebo menej pohotový, keď bolo treba niečo spraviť. Len efekt je značne odlišný. 🙂

Toľko nadnes; vyčerpala som všetky svoje obrazy spájajúce sa s Drakom v horoskope. (Konečne… 🙂 )

1 thought on “Drak v horoskope

  1. Spätné upozornenie: Čakry Zeme – Krčná čakra | TRINITY

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s