Ako si správne stanovovať ciele :)

Dnes som si spomenula na jednu útlu knižnú fantasy paródiu, ktorá nesie názov Dlouhá noc v Démonii a jej autorom je Craig Shaw Gardner. Hlavný hrdina, čarodejnícky učeň Wuntvor, sa v citovanej pasáži dostáva do väzenia v Démonii potom, čo ho unesú traja Hrozní Exekútori a hlavný šéf uvedenej ustanovizne mu práve ukazuje, kam vlastne prišiel.

Démon lehce spočinul na rohu stolu z nazelenalého kamene. “Na tohle vězení jsem náležite hrdej. Vystavěl jsem ho skoro z ničeho! Viděls ta slova vytesaná v kameni nad vstupní bránou? “Zanech prakticky všech nadějí…” no, však jsi to čet´. Nevěřil bys, jak jsem se s nimi nadřel. A podle nich to tady furt spadá do kategorie vězení pro mladistvé! Musím ujít celou míli, než mi uznají pouhý palec!”

Démon ukázal na jednu stěnu své jeskynné kanceláře. “Koukni se na ty nápisy, které jsem nechal sundat za poslední roky! Nechávám si je jako mezníky úspěchu svých snažení!”

Podíval jsem se směrem, kterým ukazoval. V kameni byly vyleptány tři podobné věty složené z desetistopových písmen. Rychle jsem přeletěl očima tu nahoře:

 

ZANECHT VELKOU ČÁST SVÝCH NADĚJÍ, TY, KDOŽ MNOU PROCHÁZÍŠ

Hned pod ní stálo:

ZANECHT NĚCO SVÝCH NADĚJÍ, TY, KDOŽ MNOU…

Ani jsem se neobtěžoval větu dočíst, místo toho jsem očima přeskočil na nejnižší nápis číslo tři:

POKUD JSI TEN TYP, MOHL BYS ZANECHAT KOUSÍČEK SVÉ NADĚJE, TY, KDOŽ…

Podíval jsem se zpátky na Urrpphha. Pochopil jsem, jak to myslel.

Inými slovami povedané, bez práce nie sú koláče. Alebo inak, jedna lastovička nerobí leto. A pravdaže – v započatej práci treba vytrvať. Čiastkové ciele sú síce odmenou, ale tá koncová je vždy najsladšia. 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s