Dnes mám ten pocit…

Niekedy sa mi zdá, že život je v poriadku. Že všetko prebieha tak, ako má, že niet ničoho, čo by ma mohlo trápiť, a že všetko som schopná zvládnuť. Bolo to práve dnes, keď som použila vetu “Nehodnoťte sami seba, nie ste vtedy objektívni”.Je to pravda.

Niekedy mám pocit, že všetko napreduje závratnou rýchlosťou, že sa mení môj náhľad na svet a na seba, alebo že na chvíľu pozastaví, aby som sa stihla poobzerať a prijať potom nový náhľad. Niekedy je jednoducho všetko krásne a všetko krásne jednoduché. Niekedy nepotrebujem vysvetlenia, pretože mám na nose ružové okuliare.

A potom si tie okuliare zložím.

Mám pocit, že sa nikam nehýbem. Že stále ostávam na tom istom mieste, kde som sa cielene zabarikádovala, presne tak, ako to bývalo kedysi. Človek sa vo svojej podstate nemení, ostáva vždy sám sebou. Ja som vždy bola dobrá v stavaní barikád voči ostatnému svetu. A voči sebe samej.

Mám pocit, že ma prestáva baviť moja práca. Tá práca, o ktorej som si kedysi myslela, že je jediná, ktorú dokážem robiť. Že nebude nič, čo by ju predčilo, a že sa mi nikdy nemôže zunovať, pretože je v nej každý deň celkom iný ako predošlý. Mám pocit, že nevládzem a že sa čoskoro celkom zosypem ako zle poskladaný domček z karát.

Mám pocit obete. Mám pocit, že mnou lomcujú sily, ktoré nedokážem ovládať. Mám pocit, že všetko aj tak smeruje k ničomu, nech už sa deje čokoľvek. Mám ten pocit, že nie som dobrá; v ničom a na nič.

Dnes mám jednoducho ten pocit. A nedokážem objektívne zhodnotiť, nakoľko je výstižný.

4 thoughts on “Dnes mám ten pocit…

 1. Tak buď tým čím nie si, potom zistíš čím si. Rob to čo nechceš, zistíš čo chceš robiť…. a takto by som mohla pokračovať ďalej – rozhodujeme sa akú hru/rolu chceme hrať tu a teraz.
  Jednoducho ten pocit je dej, ktorý sa zmení na novú hru a s ním aj priebeh deja. Tak ako počas snívania sa nám mení dej sna, tak sa nám mení aj naše bdenie. Tak ako riadime a vystupujeme v sne, takisto môžeme riadiť a vystupovať počas dňa, pretože ani jeden sen ešte neskončil. Tak ako hovoríš my sa nemeníme, mení sa iba priebeh deja.
  Máš pocit obete, príjmi ten pocit, potom vystúp z tejto hry a staň sa tým, čím chceš byť, čím si. 😀 Pretože či chceš, či nechceš stále SI. Nehodnoť, stačí si povedať: Ja Som. V jednom momente môžeš byť všetkým, aj tým čím si, aj tým či nie si. Napr. Ja som sloboda, šťastie, láska…. Milujem tú krásu hry – sna – deja – života.

 2. Čo sa stane, ak sa rieka prebudí? Ľady sa prelomia a plávajú po celej dĺžke. Obíjajú breh, z ktorého strhávajú kusy a tým si rieka za pomoci ľadu formuje nové koryto. Prečo by rieka mala byť smutná, že napreduje a že sa mení? Život je definovaný zmenou, ale život je predovšetkým láska. Ak si vo svojom strede (a ten nie je ďaleko), dokážeš prijímať krásu zmeny – pretože je prísľub nového a nepoznaného.
  Tvoja práca v sebe nesie kúzlo, je istým darom a aj prekliatím rutiny. Spomeň si, prečo si sa vybrala po tejto ceste. Opráš staré pocity a ak ti povie, že treba ísť ďalej, tak choď 🙂 Jedna veľmi múdra osôbka mi povedala, že cesty sú tu preto, aby sa po nich chodilo. Vybrala som si zlú cestu? (ups? :D), čas (ktorý vo svojej podstate neexistuje) nevrátim, ale cestu zmeniť dokážem. Nežiadam, aby si sa začala usmievať, aby si začala niekoho milovať. Oddýchni si ak sa ti žiada, dopraj si voľna – prespi celý deň 😉 Žijeme v etapách a náš svet má 2 póly. Nevyčítajme si, ak sme v póle, ktorý považujeme za bolestivým a neprínosným (ešte nás len prekvapí, akou úrodnou pôdou sa stane).
  Slnko nikdy nezapadne, pretože slnko je v nás a to je posolstvom “farebných detí”. Aj cyklický mesiac, ku ktorému máš bližšie, spolupracuje so slnkom. Kto je tvojím slnkom? A v akých topánkach mesiac kráča po hladine jazierka? Prečo sa neponorí a prečo je mesiac mesiacom? 🙂 Nikdy si nebola sama a nikdy nebudeš ❤ Pretože s Tebou Mesačná, kráčame bok po boku 🙂

 3. Zober sa a choď von, naber silu z prírody a vtedy si uvedomíš ako je vonku krásne a všetko zo všetký prepojené. Tvoja loď občas potrebuje zakotvit a všetko vstrebať. Tak to má byť, aj keď máme pocit, že sme dlho na jednom mieste. Proste len buď a preciťuj, čas prinesie to čo má .
  Pekné sviatky Dae. .wink:

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s