Odmeny

Tento týždeň sa zabehávame do školského roka. Zaujímavé na tom je, že sa neviem dočkať konca týždňa. Akosi sa to celé vlečie; akoby bolo primálo práce a priveľa oddychu.

Vo svojej Hotmailovej schránke som si dnes našla dve zaujímavé veci; tarotovú kartu dňa – Svet – a charakterizáciu energií, ktoré na dnešný deň pôsobia najintenzívnejšie.

Energy
Saturn Sextile Jupiter
August 17, 2012 to September 08, 2012
The graph for Saturn Sextile Jupiter
It’s all too easy now, isn’t it? That doesn’t mean you haven’t earned it, though — only that you’re finally going to receive the credit you’re due.

(Teraz je to príliš jednoduché, nie? To ale neznamená, že ste si to nezaslúžili – iba že konečne dostanete uznanie, ktoré vám patrí.)

Je to tiež dôkaz toho, že praxou sa veci stávajú jednoduchšie. Nadchádza rutina; mozog si vytvorí overené modely a vykonáva zadanú prácu podľa nich. V pracovnom procese je to veľmi užitočná funkcia mozgu. Napriek tomu je ale tiež prospešné vytvárať si nové modely, odskúšavať ich a tak vylepšovať vlastné schopnosti.

Nevyplatí sa experimentovať pri vypĺňaní rôznych tlačív, to je fakt, ale v klasickej práci s ľuďmi je to vítané. Každý si vyžaduje iný prístup a tak musí mozog byť pružný. Najlepšie fungujú prístupy priame a ústretové, s presne zadefinovanými podmienkami. V rámci základného pracovného poľa sa potom ľahšie manévruje a ľahšie sa nachádzajú riešenia problémov, ktoré sa vždy kdesi vyskytnú.

Naučila som sa, že problémy sa nemajú odsúvať. Problémy sa musia riešiť za chodu, pretože majú potom tendenciu sa kopiť. Áno, všeobecne je to známy fakt a myslím, že aj dostatočne uplatňovaný, ale aj tomuto prístupu sa treba naučiť. Myslím si dokonca, že uplatňovanie tohto prístupu je znakom duševnej dospelosti. A duchovnej vyspelosti, pretože sú to významové synonymá.

A samotný stav dospelosti – vyspelosti – je odmenou vynaloženého úsilia. 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s