Deň piatich troják

Na prvý pohľad sú v ňom zreteľné tri. A tri trojky znamenajú veľké šťastie; či nie? Trikrát zopakované tvorivé číslo je predsa veľké šťastie. 🙂

Tretí marec. A nie hocijaký tretí marec; tretí marec dvetisíc trinásteho roku. Tam je tá tretia trojka; na konci číselného označenia roka. Tá štvrtá je trochu skrytá, pretože po sčítaní všetkých číslic dostanete dvanástku, a tá je po sčítaní zasa len trojkou.

Tá piata trojka spočíva v karte, ktorú som si nadnes vytiahla.

Totiž, ťahám si na každý deň jednu z Anjelských kariet harmónie od Angely McGerrovej a dnes mi vyšla karta, ktorá má troch “chránencov”; anjela súcitu, anjela krotkých stvorení a anjela vtákov (čo znamená, že ešte aj operenci – teraz myslím tých éterických – majú svojho vlastného anjela 😛 ). A v súvislosti s touto kartou, ktorá je kartou spojenia s prírodou, mi napadá jedna vec.

Pred niekoľkými rokmi sa na Angeláriu strhla debata okolo zvieracích duší. Bolo to na podnet jedného môjho rozhovoru (a dnes pre spresnenie udávam, že ten, kto tam so mnou hovoril, nebol Michael. Bol to Ariel, sila zodpovedná za prírodné živly, ale to som zistila až dodatočne a rozhodla som sa, že to nebudem meniť v pôvodnom článku). Tento týždeň som si dala pracovný plán poprezerať si dokumentárne filmy o rôznych zvieratách, najmä ohrozených (a preto často nebezpečných; totiž naopak – nebezpečných a preto ohrozených). A čím ďalej tým viac mi začalo svitať, že to, čo som tam vtedy napísala, sa síce nečíta úplne ľahko, ale človek sa nad tým minimálne zamyslí (Tina to vtedy veľmi trefne poznamenala nižšie v komentároch).

Neviem povedať iste, či majú zvieratá dušu. Ale rovnako to neviem povedať iste ani o sebe, pretože na to by som musela poznať presnú definíciu duše. Je duša vedomie? Potom ju nemá iba človek, ale aj zvieratá, rastliny, huby, baktérie… všetko živé a možno dokonca aj neživé. Je duša schopnosť prežívať emócie? Potom ju určite má človek aj zvieratá. (Uskutočnili sa dokonca pokusy na rastlinách, ktoré dokázali istý stupeň “cítenia” aj u nich.) Je duša inteligenciou, schopnosťou skúmať okolitý svet a reagovať naň? Potom ju tiež má človek, zviera, rastlina…

Možno je duša práve len ten nejaký konkrétny napísaný program, ktorý plní či zviera, či rastlina, či človek. A v tom prípade ju má všetko.

Čo dodať nakoniec? Päť troják. 🙂

<33333

1 thought on “Deň piatich troják

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s