Dva roky v novom svete

Človek by to ani nezbadal; ani by si to neuvedomil, len zrazu by dni boli prikrátke. Zima si tohto roku dáva poriadne načas – mimochodom, vedeli ste, že z posledných desiatich decembrov bolo teplých až sedem, slovom sedem? Globálne oteplenie teda naozaj je. Jediné, čo ešte nie je celkom potvrdené, je otázka dopadu ľudskej činnosti na tento jav. A ktovie, či v rámci našich krátkych životov na to niekedy nájdeme dostatočne uspokojujúcu (z hľadiska vedy, čiže dôkazmi dostatočne podloženú) odpoved.

Za posledné týždne sa pomaly učím, že technika nie je nepriateľ. Viete – vy mladší, a teraz nerozlišujem mladších telom a duchom – ako to vyzerá, človek starší telom alebo duchom sa intuitívne bráni novotám. Pri narodení je naša chrbtica pružná, neskôr však skostnatieva – a to nielen vo fyzickom, ale aj v duchovnom (metafyzickom) tele. Momentálne jediné, čo mi na tablete napojenom bezkáblovo na web – cez wifi – vadí je absencia mäkčeného d. Preto bude mať toto nešťastné, aj počítačovou klávesnicou a predtým dokonca písacími strojmi zaznávané písmeno v tomto texte ban. Prečo nevyhlásime referendum bojujúce za zrovnoprávnenie mäkčeného d, ak ostatné písmená tento problém už dávno prekonali??? Aha, zabudla som; na Slovensku sa v referendách pýtame naozaj iba na život a tradičnú rodinu ohrozujúce veci.

Tož, dnes bude toto zhrnutie krátke; idem oslavovať dva roky po konci sveta. Čo tam po Vianociach. Aj to sú vlastne iba narodeniny človeka. Čo je to proti narodeniu celého sveta?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s