Dvadsaťosem mesiacov v novom svete

Zdá sa, že zima naozaj odchádza. Ktovie, či nadlho, pretože predpovede skôr tvrdia, že nie. Tak, ako dnes slnečné lúče pečú ako o život, tak sa pravdepodobne budú o pár dní skrývať s výhovorkou, že všetkého veľa škodí. Aj zimy veľa škodí, obzvlášť, keď čakáte jar a zabudli ste, že vo vnútrozemských podmienkach sa striedanie ročných období posunulo k úspornejšiemu duálnemu systému. Vždy, keď si ten duálny systém pripomeniem, mi na um príde jeden chlapík z Ameriky voľakde spod hôr, ktorý hovoril, že u nich sú len dve ročné obdobia: zima a júl. Ktovie; možno sa raz dočkáme aj toho.

Podobne, ako by som nemala mať obľúbené znamenie zverokruhu, nemala by som mať ani obľúbené číslo. V skutočnosti ich mám kopu – aj obľúbených znamení, aj obľúbených čísel. Jedným z mojich najobľúbenejších čísel sa stalo z istých konkrétnych dôvodov číslo 28. Napriek tomu, že je zložené z dvoch párnych čísel a ja skôr obľubujem nepárne, je sčítaním dvoch, ktoré vo mne silno rezonujú; číslo 13 a číslo 15. Dvadsaťosmička je číslom zrkadla a karmy, číslom, ktoré vracia ilúzie o sebe samom a o svete okolo späť k Ja, aby sa Ja konfrontovalo s predstavou o Ja.

Nedá sa povedať, že dôverujem ľuďom, aj keď to navonok tak vyzerá; skôr ma unavuje preverovať ich motívy a bezohľadne kladiem zodpovednosť za ich činy na ich plecia. Nedá sa tiež povedať, že dôverujem sama sebe; skôr ma unavuje preverovať svoje motívy a bezohľadne kladiem zodpovednosť za svoje činy na svoje plecia. Nerada sa konfrontujem s obrazom svojho Ja. Spím zimným spánkom, ktorý používam ako výhovorku a prikrývam sa hrubo prešívanou prikrývkou nedokončených úloh, príprav, cvičení a rastúceho počtu doučovaní, ktoré som si pribalila ako bonus k povinnej pracovnej výbave. Na druhej strane sa musím pochváliť, pretože spánok mám výborný a ničím nerušený a nepredpokladám, že sa z neho tak skoro zobudím.

Niekto pozorne stráži môj spánok a preto môžem pokojne pracovať. Nadchádza najhektickejšie obdobie roka, ťažké Jóbove skúšky testujúce vieru v seba a svoje schopnosti, testujúce vieru v zmysel všetkého, čo prichádza. Ku kolotoču maturitných skúšok, prijímacích skúšok, tretiackych projektov a druháckych projektov sa pridružila ešte aj kontrolná zložka v podobe inšpekcie; napokon, prečo nie? Kedy inokedy by mali prichádzať, ak nie v konečnom štádiu všetkého, pri zavŕšení dlhého snaženia, aby vzhliadli a potvrdili deklarované výsledky?

Takže… po luciferovskom páde nadchádza obdobie testovania odolnosti kostí, žalúdka, nervov a podobných náležitostí; aby sa úspešne naplnili všetky predpoklady pre úspešné ukončenie začatých prác.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s