Tridsať jeden mesiacov v novom svete

Slnko, slnko, slnko; akoby celý svet mal skončiť o päť miliárd rokov skôr ako sa zo Slnka naozaj stane červený obor. Nie je červené. A ani sa nezdá obrovské. Ale to, koľko vody vyťahuje zo zeme a koľko málo jej vracia, sa snáď aspoň trochu podobá tomu, aké to bude o tých niekoľko miliárd rokov. Čas nepracovania, čas praženia sa a takmer čas modlenia sa; aby to celé už skončilo.

Uplynulý mesiac je viac než tropický. V trópoch je predsa len prítomné vlhko, voda v akejsi podobe, a nepochybne je aj tu… len akási neznateľná. Voda ako základ života, ako podstata a záruka priebehu všetkých životných procesov uniká pod žeravým pohľadom slnka. Splnila som si želanie a zaliezla medzi štyri steny, odkiaľ vychádzam len v prípade krajnej núdze. A v prípade znesiteľných životných podmienok, čo je tak približne do pol deviatej ráno. Niekedy do deviatej ráno. Každopádne to nie je ktoviečo; vody málo, žiarenia priveľa. Nechuť pracovať. To najviac.

Tento mesiac som sa ponorila do čítania, vnímania iných svetov a zároveň vnímania svojho vlastného reálneho sveta viac než inokedy. Tak trochu aj pracujem, ale je to práca, ktorá ma teší a netlačia ma termíny. Na počudovanie jem viac ovocia a zeleniny, čo sa mi bežne nedialo; ale tento záchvat príjmu vitamínov a vlákniny sa začal približne v období konca posledného mesiaca. Následok postresového obdobia, tuším tak kdesi vnútri, alebo sa moje telo konečne spamätalo a uvedomilo si, že mozog naozaj počúva, čo mu chce naznačiť. A tak nastoľuje požiadavky naozaj nahlas.

Skutočne je to mesiac izolácie, tak ako naznačuje jeho poradové číslo v slede mesiacov po konci predošlého sveta. Viem, že za ním má nasledovať mesiac komunikácie, či to bude reálne, to sa uvidí. 🙂

Zatiaľ však, keďže som stále čerstvo po absolvovanom prísne odpočinkovom štádiu, sa na komunikáciu navyše necítim. Možno ďalší absolvovaný mesiac to bude vyzerať inak.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s