Štyridsať dva mesiacov v novom svete

Tak prišlo leto, aspoň tak to vyzerá astronomicky aj pocitovo. Slnko dosiahlo svoje pobytové maximum na oblohe a nešetrí energiou, ťahá k sebe všetko zelené a pomaly, pomaličky zrejúce, trochu zákerne vyprázdňuje ľudské hlavy, lebo veď komu sa chce premýšľať v teplých a slnečných dňoch, a robí si nárok na vodnú prikrývku či už v podobe kvapalnej alebo plynnej. (Obloha je modrá kvôli lomu svetla a absorpcii jeho červených zložiek molekulami vody; vedeli ste to? 🙂 )

Ani neviem, ako ten uplynulý mesiac popísať. Čo je dosť vážny stav; som si istá, že ten mesiac prešiel, že sa v ňom pravdepodobne veľa udialo, ale keby ste mi priložili revolver k hlave a vyhrážali sa mi zabitím, ak z fleku nepoviem aspoň tri podstatné veci, ktoré sa udiali, nemalo by to žiadny efekt. To môže znamenať, že moja pamäť je naozaj už definitívne zničená – alebo že je už úplne zničený môj pud sebazáchovy; ktovie, čo je pravda. Obávam sa, že som príliš unavená na detailnú analýzu. 🙂

Čo viem naisto je, že koniec školského roka nastane už čoskoro a k tejto istote sa upínam celou svojou bytosťou. Dopujúc sa cukrom a kofeínom počítam dni už približne v hodinových intervaloch, akoby to mohlo urýchliť čas. (Spomínala som, že čas je asi najrelatívnejšia fyzikálna veličina? Je čas vôbec fyzikálna veličina???)

Nastáva mesiac s číslom 43 a to je hmota obohatená o tvorenie. Čo presne bude predmetom tvorenia, to zatiaľ neviem; ale zistím to. Už čoskoro.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s