Štyridsiaty deviaty mesiac v novom svete

Tma vládne svetu. V tme svetlo vždy svieti najjasnejšie. A rovnako vládne svetu zima.

V zime je teplo najviac citeľné.

Zaslúžený oddych na konci uplynulého kalendárneho roka dodal dostatok síl na začiatok toho súčasného kalendárneho roka. Hmota a energia sa stretli a doplnili; zo všetkej skonzumovanej hmoty bolo dostatok energie vyrovnať sa s viacerými stresujúcimi situáciami v rámci stresujúcich situácií. Aj preto sa tie dve čísla tak dobre dopĺňajú; jedno je ostré a hranaté, druhé zatočené a okrúhle.

V doslovnom zmysle slova začiatkom roka všetko zamrzlo. V prenesenom sa muselo tempo života zvýšiť, aby život stíhal sám sebe aj napriek tomu, že zima ho drží v ľadovom zovretí. Hmota dokáže zviazať veľa energie a rovnako veľa jej aj uvoľniť; iba treba poznať kľúč, ako sa to dá. V tomto mesiaci šlo oboje hladko. Tak to aspoň vnímam ja.

Vo viacerých ohľadoch som prekročila vlastný tieň, presiahla vlastné limity, zbúrala vlastné obranné línie. Možno je to novou číselnou vibráciou roka; ten predošlý sa sčítaval na deviatku, tento sa sčítava na desiatku, spojenie niečoho a ničoho. Keď varíte z ničoho, často sa dopracujete k prekvapivým výsledkom – k niečomu. A na druhej strane – ak pracujete s niečím, môžete celkom ľahko skončiť s ničím.

Nasledujúci mesiac bude okrúhly, aj keď nie úplne; bude to päťdesiaty mesiac, spojenie energie človeka, mysliacej entity, s nulou, číslom moci. Zvíťazí človek, alebo bude porazený anonymnou mocnosťou? Uvidíme. V súčasnej situácii staviam na víťazstvo človeka. Pretože v každom konflikte človeka s človekom prekvapivo víťazí práve človek.

1 thought on “Štyridsiaty deviaty mesiac v novom svete

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s