Znamenia zverokruhu 2

Tak, a je to tu: prvá štvorica slnečných znamení. Je dobré, ak sú vo štvorici, pretože takto sa v každom článku dostaneme ku každému zo živlov a žiadne iné rozdelenie sa mi nijako nepáči. 🙂 Okrem toho, štvorka je číslom materiálneho sveta (časopriestor, spomeňme si 🙂 ) a úseky po štyroch vždy posunú ten-ktorý živel o čosi ďalej, do trochu inej roviny.

Každé znamenie (napokon vlastne aj planéta) má svoje určité kľúčové slovo, podľa ktorého sa dá veľmi jednoducho zapamätať, v čom spočíva podstata danej veci. Tieto kľúčové slová sú s obľubou používané najmä za veľkou mlákou, ale to neznižuje ich účinnosť a osožnosť, a preto ich budem k jednotlivým charakteristikám uvádzať aj ja.

Baran (21.3. – 20.4.)

Baran je prvé znamenie zverokruhu, prvé jarné znamenie a prvé ohnivé znamenie. Ak vezmeme zverokruh ako zobrazenie života človeka, potom Baran predstavuje celkom prvé mesiace po narodení dieťaťa, a jeho povaha tomu v podstate zodpovedá. Barani sa vo väčšine prípadov správajú rovnako ako malé deti v tom najlepšom slova zmysle (teda podľa okolností). Nadšením priam horia, nedajú sa ničím zastaviť (ani múrom – pri strete Baranova hlava verzus múr staviam na tú hlavu 🙂 ) a do všetkého, do čoho sa pustia, sa pustia s plným nasadením. Barani sú úžasní v tom, že ich očarúva všetko nové, sú plní nápadov a neboja sa uskutočniť ich. Isteže sa nájdu Barani, ktorí sú zlostní, protivní a nemôžete ich vystáť, ale doteraz som sa stretla vo väčšine prípadov s tými skvelými, čo ich chcete škrabkať za ušami, lebo sú takí roztomilí. 🙂 Sú zvedaví, ale nie otravní, prítulní, ale nie vtieraví. Sú presvedčení o tom, že všetko sa krúti okolo nich, že sú stredobodom vesmíru (čo je mimochodom prekvapivo správne presvedčenie). Sršia energiou a svoje plány vždy dotiahnu do konca – teda ak si to nerozmyslia sami. Vonkajšie okolnosti ich k tomu rozhodne neprinútia. Niekedy môžu byť prchkí a útoční, ale to všetko súvisí s ich prebytkom energie a keď sa jej zbavia, znovu sú tými milými stvoreniami ako predtým. Barani sa nevedia na niekoho dlho hnevať. Baran patrí k základným znameniam a preto jeho povaha je taká, ako samotný oheň: rýchlo vzplanie a rovnako rýchlo dokáže zhasnúť.

Kľúčové slovo Baranov je „SOM“ a vyjadruje to, že ich nič nemôže ohroziť, pokiaľ si to sami nepripustia.

Býk (21.4. – 21.5.)

Býk je druhé znamenie zverokruhu, druhé jarné znamenie a prvé zemské znamenie. Býk predstavuje vek, kedy si dieťa začína byť vedomé sveta okolo seba, začína vidieť isté obmedzenia a uvedomuje si pojem „moje“. Býci sú dosť majetnícki. To neznamená, že sú skúpi, ale sú majetnícki. Záleží im na vlastníctve a majú radi stabilitu. Rozhodne nespoznáte veľa Býkov, ktorí by neboli dobre zabezpečení. Býci sa radi obklopujú peknými vecami a majú radi pohodlie. Sú nesmierne pracovití, dokážu niesť obrovskú záťaž, či už fyzickú alebo psychickú. Povahovo sú skôr tichší a možno si ich nevšimnete ani na štvrtý raz, nieto na prvý – ale Býci tak potichu vedia poskytnúť oporu každému, kto ju potrebuje. Bývajú fyzicky príťažliví, dobre stavaní, sú to romantici a mávajú úspech u druhého pohlavia, ale vždy sú diskrétni. Býci si strážia svoje city a nedávajú ich najavo, aspoň nie príliš často. Ak ich najavo dajú… nuž, poznáte to príslovie o poslednej kvapke. Býci majú dlhú pamäť a rozhodne vám neodpustia žiadnu krivdu, ktorú ste na nich vedome spáchali. V myslení sú trochu pomalší (to neznamená hlúpejší, len si jednoducho potrebujú veci poriadne premyslieť a nechať si ich uležať v hlave) a neradi riskujú. Stoja si za svojimi názormi. Býka nepohnete ani párom volov. Majú svoje zabehané rituály a neradi ich menia… oprava, nemenia ich. Zmeniť ich by znamenalo, že ustupujú zo svojich zásad, a keďže Býk patrí do kríža pevných znamení, rozhodne nebude ustupovať.

Kľúčové slovo Býkov je „MÁM“ a vyjadruje ich potrebu cítiť za sebou hmotnú oporu, kam sa môžu vždy vrátiť.

Blíženci (22.5. – 21.6.)

Blíženci sú tretím znamením zverokruhu, tretím jarným znamením a prvým vzdušným znamením. Blíženci sú obrazom obdobia, kedy dieťa začne so svojím okolím komunikovať prostredníctvom už plne sformovaných slov. Myšlienky Blížencov sú ťažko uchopiteľné a v myslení sa im vyrovná málokto. Bývajú nesmierne inteligentní, výreční a presvedčiví natoľko, že ich najčastejšie nájdete v obchodnej sfére (ako tých najlepších, samozrejme). Blíženci, ako už naznačuje názov, nikdy nie sú sami: vždy je s nimi ich dvojča. Blíženci v skutočnosti nikdy nie sú len jednou osobou a často sú to viac než dve osoby. Nehovorím o schizofrénii; osobnosti Blížencov sa vynárajú na povrch a klesajú znovu ku dnu v nepravidelných intervaloch, ale dokopy vytvárajú harmonickú osobnosť, ktorej sa rozhodne nemusíte obávať. Zaujímavé na Blížencoch je, že nikdy neviete, s ktorou ich časťou sa v ďalšej chvíli stretnete a rozhovory s nimi bývajú nielen podnetné, ale držia vás v strehu, pretože títo ľudia nenechajú na pokoji žiadny argument. Radi diskutujú o veciach z viacerých uhlov pohľadu, pričom máte pocit, že vás skúšajú, či ste v problematike dostatočne zorientovaní. Rozprávať sa s Blížencom je síce fuška, ale napriek tomu byť v jeho spoločnosti je veľmi osviežujúce. Blíženci sa radi predvádzajú, mnohí majú herecké nadanie a milujú obecenstvo. Citovo môžu pripadať ľuďom chladní, to kvôli prísne racionálnemu mysleniu, a pravdupovediac, klasická predstava romantiky im veľa nehovorí. K ľuďom pristupujú na základe toho, či a ako sa s nimi dá zhovárať. Patria medzi premenlivé znamenia a preto je komunikácia pre nich tým najdôležitejším.

Kľúčové slovo Blížencov je „MYSLÍM“ a vyjadruje ich schopnosť používať myšlienky ako účinnú zbraň na vlastnú obhajobu.

Rak (22.6. – 22.7.)

Rak je štvrtým znamením zverokruhu, prvým letným znamením a prvým vodným znamením. Raci predstavujú v ľudskom živote obdobie puberty, kedy sa s nami dejú obrovské zmeny a okolie nad nami len krúti hlavou. Raci sú citliví, niekedy až precitlivení, a úprimne súcitia s ostatnými ľuďmi. Sú vzťahovační a nesmelí, ukrývajú sa pod pancierom, kde k nim síce prenikne málokto, ale tam pod pancierom si schovávajú všetky rany a bôle, ktoré im kto spôsobil. Raci sú náladoví; v jednej chvíli ich vidíte usmievať sa a šťastne si klepotať klepetami, a v nasledujúcej chvíli sú skleslí a niet s nimi reči. Ich citové výkyvy pramenia z hlboko zakorenenej neistoty a okrem toho majú istý súvis s mesačnými fázami. Upínajú sa k hmotným veciam, tie sú pre ne dôležité a neradi sa o ne delia. Aj keď sú Raci dobré duše, naozaj sa neradi delia – to platí pre neživé veci rovnako ako pre živé bytosti. Ale na druhej strane dokážu byť veľmi obetaví a ak niekoho majú radi, dávajú mu to najavo – takým tým svojím nesmelým spôsobom, ale zato neustále a vytrvale. Raci cítia potrebu starať sa o niekoho, majú silne zakorenený materinský pud, a keď môžu niekoho ochraňovať, doslova rozkvitajú. Stáva sa im ale to, že objekt svojej starostlivosti obmedzujú (samozrejme s dobrým úmyslom, ale tu zasa platí to porekadlo o dobrých úmysloch a ceste do pekla) a pokiaľ ich obeť patrí k nejakému tomu slobodymilovnejšiemu znameniu, môže sa to skončiť nešťastne (pre Raka určite). Rak je znamením základného kríža a jeho voda je skladiskom emócií, ktoré ho niekedy dokážu zatopiť; len málo ľudí, ktorí sa nenarodili vo vodnom znamení, dokážu tú hĺbku pochopiť.

Kľúčové slovo Raka je „CÍTIM“ a vyjadruje to, ako veľmi prežívajú aj veci, ktoré sa ich priamo vôbec nemusia týkať.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s