Dvadsaťosmička

Dvadsaťosmička sa skladá z čísla zrkadla a z čísla karmy. Zrkadlo odráža vonkajší svet; nie je to samotné “ja”, je to skôr skryté ja v každom z nás. Karma naopak, princíp akcie a reakcie núti reagovať naše “ja”. Zrkadlová časť našej osobnosti premieta, ale meniť sa môže iba prostredníctvom aktívneho “ja”. Pokrivený odraz v zrkadle teda môže spôsobovať opätovné nárazy doň; následok udiera na základe príčiny a zrkadlo ako vec krehká sa môže roztrieštiť.

Dvadsaťosmička je číslom, ktoré by skôr evokovalo možnosť poučenia sa z karmy. Ak si vezmeme dvojku ako predstaviteľa našej duše (pretože tým vlastne dvojka je, ak jednotka je ego), potom duša má veľa možností učiť sa prostredníctvom príčin a následkov. Faktom ale je, že duša ako taká sama nedokáže reagovať na následok, pretože aktívnym vykonávateľom je prvotné “ja”. Toto číslo sa vykladá ako “Dôverčivá ovečka” a symbolizuje človeka s úžasnými vyhliadkami, ktorému sa ale život zosype.

Prečo toto poučenie? Ak duša – dvojka – zabudne na prezieravosť a nechá sa unášať tým, čo cíti a teda je správne, karma sa postará o následky v zmysle silnej opozície zvonka. Dvojka je zrkadlom nás samých, ale zároveň odráža okolie. Ak je samotné “ja” nedostatočne silné, potom sa obraz v zrkadle značne deformuje v prospech okolia. Predísť sa tomu dá upevňovaním sebavedomia, a to sa dá dosiahnuť zvážením všetkých okolností, ktoré by sa mohli vyskytnúť. Dvadsaťosmička je číslom mien Rodanael a Lucifer a v tomto prípade bola konkurencia skutočne veľká.

Dvojka a osmička sa zratúvajú na desiatku a tá na jednotku. Práve preto, že po sčítaní toto číslo dáva jednotku, kladie tak dôraz na “ja”, ktoré si musí dobre naplánovať, čo vlastne chce spraviť. Napriek tomu, že má veľký dar – rozvinutý a silný hlas duše – potrebuje ho vyvážiť rozumným zvažovaním; inak sa človeku môže stať, že spadne z útesu a zabije sa len preto, že chcel zažiť voľný let.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s