Tridsať dva mesiacov v novom svete

Uplynulý mesiac mal jemnejší rozbeh a záver, to uprostred bolo suché, nevľúdne a hraničné. Je paradox, keď ochladenie o dvadsať stupňov beriete ako pozitívnu správu; ale môcť cítiť teploty pod dvadsať bolo skutočným vyslobodením.  (Neviem, čo viac dodať z hľadiska počasia. Pravdepodobne sa neodvolateľne uvarila oblasť analyzujúca počasie alebo aspoň chcejúca ho akokoľvek poeticky komentovať.)

Tento mesiac som veľa premýšľala nad peklom a nie kvôli blížiacemu sa začiatku školského roka; to ešte len príde tento pondelok. 🙂 Točila som sa okolo bohov podzemia, okolo Pluta, Háda a obzvlášť Hel a tiež okolo Satana (vedeli ste, že na začiatku stredoveku začali umelci prvýkrát zobrazovať Satana? Náboženstvo získalo natoľko veľký vplyv na svet, že sa ním inšpirovali umelci a dotvárali tak obraz odporcu Boha pre samotné náboženstvo, ktoré vtedy ešte Satana nemali celkom zatriedeného. Jeho prvým zobrazením je údajne modrý anjel na stene nejakej kaplnky v obraze, kde Ježiš v purpurovom rúchu sedí na tróne pri konečnom súde, po jeho pravici stojí anjel v červenom a po ľavici anjel v modrom. Práve ten by mal byť Satanom – a to preto, lebo sú pred ním zobrazení capi, kdežto pred anjelom v červenom sú zobrazené ovce. Ja viem, dlhá vsuvka – takže je úplne zbytočné vracať sa tam, kde som prestala. Už si totiž nepamätám, kde som prestala a čo malo nasledovať).

Od pondelka sa začína intenzívna práca na inovovaných výchovno-vzdelávacích plánoch podľa nových osnov z ministerstva školstva. Neviem, či sa mi do nej chce. Na jednej strane si uvedomujem, že tieto dva mesiace slúžili na môj oddych, ale akoby ostalo mnoho vecí nedokončených (alebo priamo nezačatých). Nemám pocit, že som si dostatočne oddýchla. Určite tento pocit nebudem mať v pondelok po úvodnej porade v škole. 🙂

Mal to byť mesiac komunikácie a v mnohom ním bol. Izolácia je tiež komunikáciou; uzavriete komunikačné kanály, ak nie úplne, tak aspoň čiastočne. Držala som sa ďaleko od telefónnych hovorov aj mailovej korešpondencie, strániac sa kontaktu so svetom tak, ako sa to len dalo. V nasledovnom mesiaci už musím vyliezť medzi ľudí a bude to pár ťažkých dní, kým prídu dni ešte ťažšie. 🙂 Na druhej strane si hovorím, že horšie už byť nemôže; ortuť či lieh lížuci štyridsiatku (lieh sa týka liehových teplomerov, aby si to niekto nevysvetlil inak) je minulosťou aspoň na tento rok.

Numerologicky by nasledujúci mesiac mal byť naplnením všetkého, čo sa naplniť dá; tridsať trojka je číslo dosiahnutia vrcholu fyzických aj psychických síl. V tridsať trojke ste pribití na kríž a čím ďalej od nej ste, tým viac klesáte späť nadol.

Necítim, že som na tento mesiac pripravená.

Moja tridsať trojka sa zdá byť nenávratne preč.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s