Rok v novom svete

Ktovie, ako je na tom zvyšok sveta… ale to, čo z neho vidím cez okno, je zahalené hmlou a premoknuté. Och iste… prešli prvé tri mesiace po tom, čo sme uzreli svetlo sveta. A toto je náš jediný spôsob komunikácie; plač.

Včera, keď sa završoval ten prvý rok, som mala nostalgickú náladu a čítala som si staré maily. Spomínala som na jednu celkom konkrétnu komunikáciu, čo mi vtedy zamotala hlavu a pri návrate k nej som si silnejšie uvedomila to, že svety sú stále prepojené.

Píšem tieto zápisky pod hlavičkou “nového sveta”, sveta po konci sveta. A na konci prvého roka tohto nového sveta na sebe cítim tiaž každého jedného dňa. Ale aj napriek tomu, že naň myslím ako na nový svet, cítim ho ako nový svet a žijem ho ako nový svet, je stále prepojený na ten pôvodný. Isteže, nijako to neznižuje jeho hodnotu. Všetko má svoje korene, z ktorých vyrastá a… čerpá výživu. Žijeme z minulosti, pretože je to minulosť, ktorá nás vytvorila. Dieťa čerpá všetky svoje vlastnosti z čias, kedy je ešte spojené s matkou, či už na fyzickej alebo emocionálnej úrovni. Takisto nový svet čerpá všetko, čo pozná od toho sveta, ktorý mu predchádzal.

Stále žijeme v novom svete. To, že sa podobá na ten predošlý, ešte neznamená, že nie je iný.

Pretože je.

1 thought on “Rok v novom svete

  1. Presne tak. Tiež som si prechádzal minulé konverzácie. Bolo to poučné. Zaspomínal som si aj na minulý rok a zároveň som cítil ako ku mne prehovára ten terajší. Cez spojenie, pochopenie.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s